logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

XI Drużynowe Mistrzostwa Polski Amatorów w tenisie stołowym

    z dnia: 2022-05-17
W minioną niedzielę 15 maja 2022 roku w Hali sportowej Poczesna XI Drużynowe Mistrzostwa Polski Amatorów w tenisie stołowym pod honorowym patronatem Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy oraz Roberta Wielgosza Prezesa Śląskiego Związku Tenisa Stołowego w Katowicach, którzy zaszczycili swoją obecnością powyższe zawody podczas otwarcia i w ciągu ich trwania.
Do turnieju zgłosiło się 10 drużyn, które startują w rozgrywkach lig amatorskich i weteranów. Najwięcej było ich z Łódzkiej Ligi Tenisa Stołowego Amatorów i Weteranów. Wszystkie drużyny rozgrywały mecze w dwóch grupach systemem "każdy z każdym", a następnie pierwsza z grupy "A" z drugą z grupy "B" i odwrotnie zagrali dwa półfinały, z których zwycięzcy stoczyli finał, a przegrani mecz o trzecie miejsce. Pozostałe drużyny grały o miejsca do dziewiątego.
Wyniki:
I miejsce ALTS Poczesna (Zbigniew Desperak, Paweł Gąsiorski, Mariusz Koczyba, Andrzej Wnęk, Wiesław Jagusiak - kierownik zespołu), 
II m-ce - GROM Poczesna (Cezary Pawlik, Kacper Sławiński, Mariusz Sikora)
III m-ce - UKS Quo Vadis Zabrze Makoszowy (Mariusz Cyrta, Marian Lebek, Marcin Woźniczka)
IV m-ce - Spartakus Krzepice (Waldemar Józala, Leszek Piotrowski, Mirosław Wydmuch)
V m-ce VABANK
VI m-ce - TRS Millenium Myszków
VII m-ce - POL-CARS Konradów
VIII m-ce - BSA 2 Łódź
IX m-ce - BSA Rodzina 1 Łódź
X m-ce - KS ELTA Niepełnosprawni.
Najlepsze drużyny otrzymały puchary,  poszczególni zawodnicy medale, a podczas dekoracji Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmę reprezentował Paweł Wiśniewski gł. spec. ds. sportu w gminie.
tekst: Paweł Wiśniewski 
foto: Paweł Gąsiorski, Paweł Wiśniewski 
zamieściła: Iwona Skorupa