logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

XII Targi Pracy

    z dnia: 2019-05-17
2000 miejsc pracy i 50 wystawców
targi-pracytargi-pracy
Ponad 2000 miejsc pracy i 50 wystawców pojawi się podczas dwunastej już edycji Targów Pracy. Wydarzenie zaplanowano na czwartek, 23 maja 2019 roku. Od godziny 10.00 do 13.00  w salach wystawienniczych Częstochowskiego Parku Przemysłowo - Technologicznego przy ulicy Wały Dwernickiego 117/121 w Częstochowie będzie można znaleźć nie tylko zatrudnienie. W trakcie targów będzie sposobność, by skorzystać ze wsparcia przedstawicieli punktów konsultacyjnych (ZUS, PIP, Straż Graniczna) oraz wziąć udział w spotkaniach informacyjnych (warsztatach)  na temat m.in.  zakładania działalności gospodarczej.
Organizatorem targów jest Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie wraz z Ochotniczymi Hufcami Pracy - Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Częstochowie, Agencją Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S. A. i Zakładem Doskonalenia Zawodowego w Katowicach. Honorowy patronat nad targami objął Krzysztof Matyjaszczyk, Prezydent Miasta Częstochowy.
Częstochowski rynek pracy, podobnie jak rynki pracy niemal w całym kraju, wciąż zabiega o nowych pracowników. Nie może więc dziwić, że na częstochowskich targach pracy chętnych do podjęcia zatrudnienia poszukiwać będą tak znane na rynku przedsiębiorstwa jak: Press-Glass, ZF Group., Cooper Standard Częstochowa, Poczta Polska, Jawo, X-Kom., Guardian, Grupa Wulkan, Auchan Polska, Jeronimo Martins, Mostostal Zabrze, czy Exact Systems. Nie zabraknie też instytucji rynku pracy, agencji pośrednictwa pracy oraz agencji pracy tymczasowej.
Targi mogą też okazać się kluczem do zmiany zatrudnienia. Pracodawcy, by wygrać „wyścig” o pracownika podnoszą pensje, kuszą kandydatów licznymi benefitami.  Nie inaczej jest w przypadku wielu firm, które pojawią się na targach.
W imieniu organizatora serdecznie zapraszamy.
(pup)


Program Targów Pracy
 
10.00-10.10: Uroczyste otwarcie Targów Pracy  
10.10-13.00: Prezentacja ofert pracy krajowych i zagranicznych.
10.10-13.00: Punkt konsultacyjny Państwowej Inspekcji Pracy - porady z zakresu prawa pracy.
10.10-13.00: Punkt konsultacyjny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - porady z zakresu ubezpieczeń społecznych.
10.10-13.00:Punkt konsultacyjny Śląskiego Oddziału Straży Granicznej - porady z zakresu zatrudniania cudzoziemców.
10.10-13.00: Makijaż biznesowy, czyli jak wyglądać profesjonalnie - porady kosmetyczki.
                              
 Spotkania informacyjne (warsztaty) dla osób poszukujących pracy
 
10.15-11.00: „Ja na rynku pracy, czyli zderzenie oczekiwań z rzeczywistością” - warsztaty prowadzone przez doradców zawodowych Ochotniczych Hufców Pracy  - Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Częstochowie.
11.10 -11.55: „Zaprezentuj się lepiej niż wszyscy na rozmowie kwalifikacyjnej i wygraj pracę” - warsztaty prowadzone przez doradców zawodowych Powiatowego Urzędu Pracy w Częstochowie. 
12.00-13.00: „Zakładanie działalności gospodarczej” - spotkanie prowadzone przez pracowników Agencji Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A.
13.00: Zakończenie Targów Pracy.