logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Z okazji pierwszej rocznicy wprowadzenia Relikwii Bł. Hanny Chrzanowskiej

    z dnia: 2024-05-10
- odbędą się uroczystości w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Poczesnej.
BlogosławionaBlogosławiona
Hanna Chrzanowska urodziła się 7 października 1902 roku w Warszawie, w rodzinie zasłużonej dla polskiej nauki, kultury, pielęgniarstwa, dobroczynności i zaangażowania patriotycznego. Ukończyła Warszawską Szkołę Pielęgniarstwa. Swoją wiedzę z tego zakresu zgłębiała podczas stypendiów we Francji, Belgii i Stanach Zjednoczonych. Po powrocie do Polski nauczała w szkole pielęgniarstwa i była instruktorką podczas praktyk zawodowych. Organizowała fachowe pielęgniarstwo w sieci parafii. Zawsze niosła pomoc chorym, cierpiącym, dźwigającym krzyż bólu i ułomności. Biskup Karol Wojtyła bardzo wspierał ją w działaniach, również w organizowaniu wolontariatu do obsługi turnusów wyjazdowych dla chorych. Zmarła w Krakowie 29 kwietnia 1973 roku. Beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej odbyła się 28 kwietnia 2018 roku w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. W piątą rocznicę beatyfikacji to jest w dniu 30 kwietnia 2023 roku, do Kościoła pw. Jana Chrzciciela w Poczesnej zostały uroczyście wprowadzone relikwie błogosławionej Hanny Chrzanowskiej.
W najbliższą niedziele, 12 maja 2024 roku, uroczysta msza święta z okazji pierwszej rocznicy wprowadzenia Relikwii Bł. Hanny Chrzanowskiej rozpocznie się o godz. 12.00.
opr. AN
 
 
 
 
 
 
zam. an
 
BlogosławionaBlogosławiona
BlogosławionaBlogosławiona
Blogosławiona
Blogosławiona