logo facebook
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna

Żacy z Poczesnej zdominowali zawody speedrowerowe w Bargłach – podium dla par oraz dla Kuby Ordona i Aleksa Radło! Wśród seniorów duet Kamionka & Natoński na 3 miejscu!

z dnia: 2019-09-03
24 sierpnia na torze w Bargłach odbyły się Indywidualne oraz Parowe Mistrzostwa Okręgu Południowego w kategorii Żak (do 12 lat) oraz Mistrzostwa Par Okręgu Południowego Seniorów. W każdym z trzech turniejów pocześnianie wywalczyli miejsca na podium, a najwięcej sukcesów tego dnia świętowali najmłodsi zawodnicy Victorii Poczesna, którzy na swoim domowym torze w Bargłach byli nie do pokonania.
W turnieju indywidualnym żaków (do lat 12) najlepszy był po raz kolejny dziesięcioletni Aleks Radło. Młody pocześnianin od początku sezonu w kategorio do lat 10 nadal jest niepokonany, i to w każdym pojedynczym wyścigu! Tym razem nie przegrał z żadnym rywalem w wyższej kategorii wiekowej – do 12 lat pokazując, że drzemie w nim ogromny potencjał. Tuż za nim, na drugim miejscu uplasował się Jakub Ordon, który tego dnia wykorzystał wszystkie swoje atuty i przegrał jedynie z kolegą z drużyny. Trzeci był Iwo Kubala z Kalet. Natomiast tuż za podium znalazł się debiutant – Patryk Chwał. Nowy zawodnik Victorii Poczesna zaledwie po jednym treningu wskoczył do finału zawodów, brawa! Piąte miejsce zajął kolejny młody zawodnik Victorii – Kuba Nowak, który gdyby nie pechowe wykluczenie na pewno zjawiłby się w finale zawodów. Inni młodzi zawodnicy z Poczesnej uplasowali się na miejscu 7 – Dominik Strąk i 8 Piotr Kweczke. Biorąc pod uwagę wyrównaną stawkę zawodów takie lokaty można uznać za duży sukces. Na 14 miejscy sklasyfikowano debiutantkę w barwach Victorii – Hannę Kweczkę. Młodsza siostra Piotrka pojechała bardzo dobre zawody pokonując kilku starszych kolegów. Na ostatnim, 18 miejscu znalazł się najmłodszy w stawce – 5 letni Filip Nowak, któremu należą się ogromne brawa za odwagę. Po rywalizacji indywidualnej przyszedł czas na zawody parowe, w których prym wiedli pocześnianie. Żacy z Poczesnej zdominowali te rozgrywki zajmując dwa pierwsze miejsca. Najlepszy okazał się tercet Radło – J. Nowak – Ordon, który wygrał wszystkie swoje biegi podwójnie! Za nimi, na drugim miejscu znalazł się drugi tercet młodych pocześnian w składzie Kweczke – Strąk – Chwał. Trzecią drużyną na podium były TPD Kalety. Po zawodach żaków w szranki stanęli seniorzy, którzy również rywalizowali o miano najlepszego duetu na południu. Zawody wygrał tercet ze Świętochłowic w składzie D.Bas – Pronobis – Włodarz, który w pokonanym polu pozostawił częstochowskie Lwy (Paruzel, Włodarczyk, Mlek) oraz pocześnian (Natoński, Kamionka, Rajczyk). Turniej obfitował w efektowne akcje i trzymał w napięciu, gdyż dopiero w ostatnich wyścigach rozstrzygnęła się klasyfikacja końcowa. Seniorzy Victorii Poczesna zaledwie o punkt wyprzedzili czwarty Strażak Mikołów i o 3 punkty piąte TPD Kalety. W turnieju wystartowała także druga drużyna Victorii Poczesna w składzie Dudek – Kuziorowicz – Kowalski, która ostatecznie zajęła 6 miejsce.

Wyniki Indywidualnych Mistrzostw Okręgu Południowego Żaków (do lat 12), Bargły (24.08.2019r.) :
1. Aleks Radło (10 lat) – Victoria Poczesna – (4,4,4,4) 16 pkt.
2. Jakub Ordon (11 lat) – Victoria Poczesna – (4,4,3,3) 14 pkt.
3. Iwo Kubala (10 lat) – TPD Kalety (4,3,4,3) 14 pkt.
4. Patryk Chwał (10 lat) – Victoria Poczesna – (4,4,3,3) 14 pkt.
5. Jakub Nowak (11 lat) – Victoria Poczesna – (W,4,4,4) 12 pkt.
6. Jakub Mazur (11 lat) – TPD Kalety – (4,4,1,4) 13 pkt.
7. Dominik Strąk (11 lat) – Victoria Poczesna – (3,3,4,3) 13pkt.
8. Piotr Kweczke (10 lat) – Victoria Poczesna (2,3,4,4) 13 pkt.
14. Hanna Kweczke (7 lat) – Victoria Poczesna (2,2,2,1) 7 pkt.
18. Filip Nowak (5 lat) – Victoria Poczesna (1,1,-,-,) 2 pkt.

Wyniki Mistrzostw Par Klubowych Okręgu Południowego Żaków (do lat 12), Bargły (24.08.2019r.) :
1 miejsce - PKS Victoria Poczesna I: 35 pkt.
1. Aleks Radło (4,4,3*,3*,3*) 17+3 pkt.
2. Jakub Nowak (3*,3*,4,-,4) 14+2 pkt.
13. Jakub Ordon (4) 4 pkt.
2 miejsce – PKS Victoria Poczesna II: 28 pkt.
3. Piotr Kweczke (-,4,4,4,4) 16 pkt.
4. Dominik Strąk (W,3*,3*,3*,1) 10 +3 pkt.
14. Patryk Chwał (2) 2 pkt.
3 miejsce – TPD Kalety I: 24 pkt.
4 miejsce – Lwy Krasnale Częstochowa: 23 pkt.
5 miejsce – MS Śląsk Świętochłowice: 18 pkt.
6 miejsce – TPD Kalety II: 17 pkt.

Wyniki Mistrzostw Park Klubowych Okręgu Południowego Seniorów, Bargły (24.08.2019r.) :
1 miejsce – MS Śląsk Świętochłowice: 32 pkt.
2 miejsce – Lwy Avia Częstochowa: 29 pkt.
3 miejsce – PKS Victoria Poczesna I: 26 pkt.