logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Zakończenie Roku Akademickiego Stowarzyszenia Uniwersytetu III Wieku

    z dnia: 2018-06-07
7 czerwca 2018 roku, na terenie świetlicy w Nowej Wsi, odbyło się zakończenie pierwszego roku akademickiego Uniwersytetu III Wieku w Poczesnej.

W czwartek, 7 czerwca 2018 roku, w cieniu pięknych lip, przed budynkiem świetlicy w Nowej Wsi, odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego prowadzonego przez Stowarzyszenie Uniwersytet III Wieku w Poczesnej. W spotkaniu oprócz absolwentów pierwszego roku udział wzięli: Wójt gminy Poczesna - Krzysztof Ujma oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej – Iwona Skorupa, będąca jednocześnie członkiem Rady Programowej Uniwersytetu III Wieku.Ostatni dzień roku akademickiego 2017/2018, otworzyła Prezes Stowarzyszenia Halina Synakiewicz, witając absolwentów i przybyłych gości. Podsumowując działalność Prezes Stowarzyszenia podziękowała wszystkim za aktywny udział w zajęciach i przypomniała, że:  - wszyscy słuchacze otrzymali legitymacje,  w prowadzonym rejestrze na dzień 7 czerwca było wpisanych 49 słuchaczy, przeprowadzono 23 wykłady o różnej tematyce,zorganizowano dwie wycieczki do Pszczyny i do Mosznej,zaproszono grupę teatralną Feniks z Uniwersytetu III Wieku w Koniecpolu ze spektaklem „W uzdrowisku, to jest….”,w GCKIiR odbywały się warsztaty rękodzieła ludowego, przeprowadzono ćwiczenia na fantomach z zakresu resuscytacji krążeniowo - oddechowej, rozdano seniorom „Koperty życia”,  podczas spotkania grudniowego połamano się opłatkiem, a w marcu zorganizowano uroczyste spotkanie wielkanocne. Następnie głos zabrał Wójt gminy Poczesna Krzysztof Ujma, składając podziękowania i wręczając bukiet kwiatów na ręce Prezes Stowarzyszenia Uniwersytet III Wieku w Poczesnej. Absolwenci pierwszego roku otrzymali z rąk Pana Wójta zaświadczenia o ukończeniu roku akademickiego 2017/2018. Dyrektor GCKIiR w Poczesnej Pani Iwona Skorupa w imieniu Rady Programowej i swoim własnym pogratulowała wszystkim absolwentom ukończenia z oceną pozytywną pierwszego roku akademickiego, życzyła zadowolenia ze zdobytych umiejętności, doświadczenia i pogłębienia wiedzy oraz z zawarcia nowych ciekawych znajomości i szczerych przyjaźni. Na ręce Pani Prezes Dyrektor GCKIiR złożyła List gratulacyjny oraz piękny album „Cuda przyrody UNESCO”. Uczestnicy zorganizowanego przez Stowarzyszenie Uniwersytet III Wieku w Poczesnej wyjazdu do sanatorium w Truskawcu,  przekazali zebranym wspomnienia z pobytu na Ukrainie wyrażając zadowolenie zachęcali do wyjazdu w przyszłym roku. Prezes Stowarzyszenia obiecała zorganizować ponowny wyjazd dla słuchaczy. Uroczystość zakończyło wspólne biesiadowanie przy grillu.  
                                                                                                         Halina Synakiewicz