logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

ZAPRASZAMY do wspólnego świętowania -

    z dnia: 2018-11-08
- 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości
flaga1flaga1

W tym roku obchody święta 11 listopada będą szczególne, a to za sprawą 100-nej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Możemy się cieszyć i być dumni, że żyjemy w wolnym suwerennym kraju, i że to właśnie my możemy uczestniczyć w tak doniosłym wydarzeniu.

W tym roku w gminie Poczesna uroczystości związane z 11 listopada odbywać się będą we Wrzosowej. Początek zaplanowano na godz. 11.30, przed obeliskiem. Tam po krótkim przemówieniu Wójta gminny Poczesna - Krzysztofa Ujmy, złożeniu wiązanek oraz oddaniu hołdu poległym - nastąpi przemarsz do kościoła parafialnego we Wrzosowej, w którym punktualnie o godz. 12.00 – przyłączając się do ogólnopolskiej akcji – odśpiewany zostanie Hymn Narodowy. W piętnaście minut później, rozpocznie się uroczysta msza święta za Ojczyznę, a między godz. 13 a 13.15, będzie miał miejsce występ Zespołu Folklorystycznego „Wrzosowianie”.

Dla uczczenia tego, tak ważnego dla każdego Polaka święta, wywieśmy w swoich domach, na posesjach fagi narodowe. Jeśli ktoś jeszcze nie ma flagi, może ją bezpłatnie otrzymać w sekretariacie Urzędu Gminy Poczesna (w godzinach pracy Urzędu) ul. Wolności 2. Zapraszamy.

an