Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna

Zawody na torze w Bargłach

z dnia: 2020-10-15
Dwa złota Victorii Poczesna w Mistrzostwach Polski na torze w Bargłach! Aleks Radło wygrywa kategorię U12 Solaro, a wraz Jakubem Ordonem i Patrykiem Chwałem zdobywają puchar Wójta Gminy Poczesna!
speed-barglyspeed-bargly

Sobotnie (10 października 2020 r) Mistrzostwa Polski w speedrowerze zorganizowane na torze speedrowerowym w Bargłach okazały się bardzo szczęśliwe dla młodych pocześnian. W Solaro Indywidulanych Mistrzostwach Polski do lat 12 wygrał Aleks Radło, który nie pozostawił rywalom złudzeń wygrywając wszystkie wyścigi. Równie ogromy sukces w Mistrzostwach Polski Par Klubowych Żaków (do lat 12) o Puchar Wójta Gminy Poczesna odniósł pocześniański tercet w składzie: Jakub Ordon, Patryk Chwał i Aleks Radło, który po fantastycznym pojedynku z Mustangiem Żołędowo sięgnął po zwycięstwo!

Rywalizacja o tytuły mistrzów Polski na torze w Bargłach rozpoczęła się już o godzinie 10:00 turniejem do lat 6. Zwyciężył w nim Tomasz Góral z Wrocławia jadący w barwach Lwów Krasnali Częstochowa. Jedyną reprezentantką Victorii Poczesna w tych zawodach była 4 letnia Julia Rajczyk, która zajęła 10 miejsce. Następnie przyszedł czas, na kategorię wiekową do lat 8, w której bardzo blisko medali była pocześnianka – Hanna Kweczke. Niestety po piorunującym występie w fazie zasadniczej Hania pechowo odpadła w półfinale i zajęła 7 miejsce. Dobre występy w tym turnieju zaliczyli także inni zawodnicy z Poczesnej – Julian Minkina był 17, Gabriel Wawrzyńczak 20., a Antoni Wojtyto 21. Mistrzem Polski w tej kategorii został Sebastian Wyrwał z Częstochowy. Kolejną częścią zmagań były zawody do lat 10, gdzie świetnie radzili sobie zawodnicy Szawera Leszno. Trójka z nich wystartowała w finale zawodów, który wygrał nie kto inny jak leszczynianin – Filip Balcer. Wśród zawodników Victorii Poczesna najlepiej w tym turnieju spisali się Kacper Łatka i Hania Kweczke – oboje zajęli 18-tą pozycję. Dwudziesty drugi był Gabriel Wawrzyńczak, a 25. lokatę zajęła Eliza Kłosowska. Ostatnim turniejem w Solaro Indywidualnych Mistrzostwach Polski były zmagania zawodników do lat 12. W tej kategorii bezkonkurencyjny okazał się być pocześnianin – Aleks Radło, który wygrał turniej bez straty punktu. Prócz niego kapitalne występy w tych zawodach zaliczyli inni zawodnicy z Poczesnej – 5 miejsce zajął Jakub Ordon, szósty był Piotr Kweczke, a 7 lokatę wywalczył Patryk Chwał. Cała trójka zameldowała się w półfinałach zawodów. O krok od fazy finałowej zawodów był 9-ty Łukasz Waszczyk, a bardzo dobre rezultaty uzyskali także Marcel Rakus (14 miejsce) i Dawid Białas (15 miejsce). W tej kategorii zawodnicy z Poczesnej zdecydowanie wyróżniali się na tle rywali.

Po rywalizacji najmłodszych przyszedł czas na wyłonienie najszybszej w Polsce kobiety. Okazały puchar za 1 miejsce autorstwa Arkadiusza Dudka wywalczyła Zuzanna Klett z Mustanga Żołędowo. Najlepiej wśród zawodniczek z Poczesnej w tym turnieju poradziła sobie Alicja Hamara, która zajęła 9 miejsce. Tuż za nią – na 10 miejscu znalazła się Hanna Kweczke. W zawodach w barwach Victorii wystartowała także Eliza Kłosowska (17 miejsce) oraz Julia Rajczyk i Zuzanna Ordon (obie – 18 miejsce).

Prócz zmagań indywidualnych w sobotnie popołudnie ścigano się także w zawodach parowych pod patronatem Wójta Gminy Poczesna. Turniej o nazwie Mistrzostwa Polski Par Klubowych Żaków (do lat 12) o Puchar Wójta Gminy Poczesna wygrała drużyna PKS Victorii Poczesna startująca w składzie: Aleks Radło, Jakub Ordon i Patryk Chwał. Pocześnianie po bardzo emocjonującym pojedynku pokonali ULKS Mustang Żołędowo. Tym samym w kategorii do lat 12 Victoria Poczesna w tym roku zgarnęła wszystkie możliwe tytuły – indywidualny, parowy oraz drużynowy. Na trzecim miejscu w tych zawodach sklasyfikowano LKS Szawer Leszno, natomiast 4 miejsce zajął PKS Wiraż Ostrów Wlkp.

Szczegółowe wyniki zawodników Victorii Poczesna w Solaro Indywidualnych Mistrzostwach Polski Żaków oraz Kobiet:

Kategoria do lat 6:

10. Julia Rajczyk (1,2,2,2) 7 pkt.

Kategoria do lat 8:

7. Hanna Kweczke (4,4,4,3) 15 pkt. + 4 msc. w półfinale

17. Julian Minkina (3,1,2,3) 9 pkt.

20. Gabriel Wawrzyńczak (4,1,1,1) 7 pkt.

21. Antoni Wojtyto (2,2,2,1) 7 pkt.

Kategoria do lat 10:

18. Kacper Łatka (2,1,3,2) 8 pkt.

18. Hanna Kweczke (2,2,3,1) 8 pkt.

22. Gabriel Wawrzyńczak (2,2,1,2) 7 pkt.