logo facebook
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna

Zawody sportowe w tenisie stołowym na zakończenie wakacji i rozpoczęcie sezonu sportowego w roku szkolnym 2018/2019

z dnia: 2018-09-12
Trudno znaleźć osobę, która nigdy w życiu nie grała w „ping-ponga”. Tenis stołowy jest obecnie jedną z najbardziej popularnych dyscyplin sportu. To z dwóch powodów – po pierwsze jest uprawiany na niezwykle dużą skalę, a po drugie wymagania fizyczne jak i sprzętowe nie są duże – przez co uprawianie rekreacyjne tej dyscypliny na całym świecie jak i w Gminie Poczesna ma wielu miłośników. Tenis stołowy doskonali szybkość, moc i antycypację. Jest to najszybszy sport, gdzie po mocnym uderzeniu piłka leci z prędkością około 200 km/godzinę i ma być odebrana na przestrzeni 2-6 metrów. Jest to sport dla każdego i na całe życie. Można go uprawiać w wieku od 5-100 lat.

12 września 2018 roku w Sali gimnastycznej w Poczesnej odbył się Turniej Tenisa Stołowego pod honorowym patronatem Wójta Gminy Poczesna-Krzysztofa Ujmy. W kategorii dziewcząt I miejsce zdobyła Wiktoria Kucharska, II miejsce Natalia Pietrajczuk, III miejsce Patrycja Bartnik i IV miejsce zdobyła Zofia Pietryka. W kategorii chłopców I miejsce zajął Dominik Strąk , II miejsce Krzysztof Grochowina, III miejsce Dominik Wąsiński, IV miejsce Franciszek Pietryka, V miejsce zdobył Szymon Kowacki i VI miejsce Julian Pietryka. Każdy uczestnik turnieju otrzymał nagrodę rzeczową i batonik, natomiast za zdobycie I-III miejsca uczniowie otrzymali dyplomy, medale. Turniej zorganizował i przeprowadził pan Henryk Pałasz-trener,sędzia,zawodnik i pasjonat  tenisa stołowego. Zawody zostały zorganizowane przy współpracy z Gminnym Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej. Natomiast już 15 i 16 września 2018 roku zapraszamy do   Hali Sportowej w Poczesnej, gdzie odbędą się Mistrzostwa Polski Amatorów w tenisie stołowym pod honorowym patronatem Wójta Giny Poczesna-Krzysztofa Ujmy.Zawody zostaną rozegrane w siedmiu kategoriach indywidualnych oraz w kategorii drużynowej.