logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Zawody wędkarskie podsumowujące tegoroczny sezon.

    z dnia: 2020-09-27
27 września 2020 roku już tradycyjnie odbyły się na Gliniance Korwinów ostatnie w tym sezonie a zarazem najważniejsze zawody o Puchar Wójta Gminy Poczesna - Krzysztofa Ujmy, podsumowujące tegoroczny sezon.
I miejsce zdobył Krzysztof Siwek, II miejsce Mateusz Staszewski, III miejsce Wojciech Pidzik. Wody Glinianki okazały się hojne. Były oczywiście płocie ale udało się złowić nawet amura, a to jedna z najbardziej tajemniczych ryb, które możemy łowić w polskich wodach. Pomimo tego, że wiemy o nich tak wiele, wciąż niewielu jest wędkarzy potrafiących pochwalić się umiejętnościami pozwalającymi na regularne łowienie amurów. Walka była zacięta do końca. Wójt Gminy Poczesna wręczył puchary dla najlepszych. Zarządowi  i wszystkim członkom Koła złożył wyrazy uznania za wieloletnią pracę i zasługi w przekazywaniu kolejnym pokoleniom pasji i szacunku dla ojczystej przyrody. Podziękował za podejmowane działania na rzecz zagospodarowania i ochrony akwenów w rejonie łowiska.  Tadeusz Radomiak w imieniu swoim i zarządu podsumował miniony sezon, który pomimo trudnego czasu pandemii przebiegał bez zakłóceń i wg zaplonowanego wcześniej harmonogramu. …(.) „Zamykamy sezon, ale już niebawem rok 2021 a wraz z nim nowa seria zawodów, oraz emocji z tym związanych. Zaczniemy pewnie już zimą jak tylko pojawi się bezpieczny lód. Z tego miejsca jeszcze raz serdecznie dziękuję za rywalizację, za atmosferę jaką potrafimy stworzyć i za walkę do samego końca”. Na zakończenie na wszystkich uczestników dzisiejszych zawodów czekał gorący poczęstunek”.
 
tekst - Iwona Skorupa
zdjęcia - Anna Ujma