Piłkarskie zmagania
z dnia: 2019-04-08Wszystko rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym w Poczesnej, pod przewodnictwem Krajowego Duszpasterza Sportowców – Ks. Edwarda Plenia SDB. W słowie skierowanym do uczestników rozgrywek, podkreślił znaczenie trzech filarów sukcesu: „cierpliwość, pokora i praca”. Następnie zawodnicy i opiekunowie udali się do hali sportowej w Poczesnej, gdzie po prezentacji dwunastu najlepszych drużyn z naszej Archidiecezji i powitaniu przez Wójta gminy Poczesna - Krzysztofa Ujmę i organizatorów, rozpoczęły się sportowe zmagania. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” w trzech kategoriach wiekowych. Zwycięskimi drużynami okazały się: wśród najmłodszych – ministranci z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Poraju; w kategorii „lektor młodszy” – z Parafii św. Andrzeja Boboli w Myszkowie; w kategorii „lektor starszy” – Parafia św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza z Żarek. Te trzy drużyny będą reprezentowały naszą Archidiecezję w Mistrzostwach Polski LSO, które na początku maja odbędą się w Skierniewicach i Sochaczewie. Na zakończeniu zawodów był obecny JE Ks. bp Andrzej Przybylski, który wraz z Krajowym Duszpasterzem Sportowców, ks. dziekanem dekanatu porajskiego oraz zastępcą Gminy Poczesna - Andrzejem Lechem wręczyli wszystkim zawodnikom dyplomy, nagrody, puchary i medale. Przyznano także wyróżnienia indywidualne dla najlepszych strzelców i najlepszych bramkarzy w poszczególnych kategoriach.
Wyniki:
Kategoria „MINISTRANT” – „M”
Parafia |
1 |
2 |
3 |
4 |
punkty |
bramki |
miejsce |
1.Poraj |
|
4:1 |
3:1 |
2:1 |
9 |
9:3 |
I |
2.Zawiercie |
1:4 |
|
2:2 |
1:1 |
2 |
4:7 |
IV |
3.Danków św. Stanisława BM |
1:3 |
2:2 |
|
0:0 |
2 |
3:5 |
III |
4.Kiełczygłów |
1:2 |
1:1 |
0:0 |
|
2 |
2:3 |
II |
Numer meczu |
PARAFIA |
PARAFIA |
Wynik |
1 |
Poraj, NSPJ |
Kiełczygłów, św. Antoni |
2:1 |
4 |
Zawiercie, św. Brat Albert |
Danków, św. Stanisław BM |
2:2 |
7 |
Danków, św. Stanisław BM |
Kiełczygłów, św. Antoni |
0:0 |
10 |
Poraj, NSPJ |
Zawiercie, św. Brat Albert |
4:1 |
13 |
Zawiercie, św. Brat Albert |
Kiełczygłów, św. Antoni |
1:1 |
16 |
Danków, św. Stanisław BM |
Poraj, NSPJ |
1:3 |
I miejsce
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Poraju
/Karol Kozieł, Tymon Chrobot, Mikołaj Łabus, Błażej Grabowski,
Szymon Sieiński, Franciszek Łabuś, Paweł Pałasiński/
II miejsce
Parafia św. Antoniego z Padwy w Kiełczygłowie
/Kacper Graczyk, Filip Chlebicki, Bartosz Bednarek, Piotr Kowalewicz,
Patryk Boras, Daniel Krawczyk/
III miejsce
Parafia św. Stanisława BM w Dankowie
/Piotr Kocot, Tobiasz Walas, Adam Szlęzak, Tomasz Komorowski,
Dominik Mazik/
Król strzelców: Karol Kozieł (Poraj) – 4 bramki
Najlepszy bramkarz: Patryk Boras (Kiełczygłów)
Kategoria „LEKTOR MŁODSZY” – „LM”
Parafia |
1 |
2 |
3 |
4 |
punkty |
bramki |
miejsce |
1.Częstochowa |
|
2:3 |
2:2 |
1:2 |
1 |
5:7 |
IV |
2.Myszków |
3:2 |
|
4:0 |
2:1 |
9 |
9:3 |
I |
3.Biała |
2:2 |
0:4 |
|
3:2 |
4 |
5:8 |
II |
4.Sulmierzyce |
2:1 |
1:2 |
2:3 |
|
3 |
5:6 |
III |
Numer meczu |
PARAFIA |
PARAFIA |
Wynik |
2 |
Częstochowa, św. Piotr i Paweł |
Sulmierzyce, św. Erazm |
1:2 |
5 |
Myszków, św. Andrzej Bobola |
Biała, św. Piotr w Okowach |
4:0 |
8 |
Biała, św. Piotr w Okowach |
Sulmierzyce, św. Erazm |
3:2 |
11 |
Częstochowa, św. Piotr i Paweł |
Myszków, św. Andrzej Bobola |
2:3 |
14 |
Myszków, św. Andrzej Bobola |
Sulmierzyce, św. Erazm |
2:1 |
17 |
Biała, św. Piotr w Okowach |
Częstochowa, św. Piotr i Paweł |
2:2 |
I miejsce
Parafia św. Andrzeja Boboli w Myszkowie
/Kornel Liszczyk, Jakub Czajkowski, Jakub Gurbała, Bartosz Szczepańczyk,
Bartłomiej Klauza, Oliwier Kacprzak, Karol Pędoła/
II miejsce
Parafia św. Piotra w okowach w Białej
/Mateusz Patyk, Filip Machynia, Filip Szkop, Michał Dziuba,
Antek Skrzypecki, Wojciech Bąk, Brajan Majos/
III miejsce
Parafia św. Erazma BM w Sulmierzycach
/Krystian Dyła, Bartosz Nocoń, Hubert Zawadzki, Patryk Kuś,
Jakub Rosalewicz, Kamil Pieczyrak, Igor Pożarlik/
IV miejsce
Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Częstochowie
/Ignacy Mermer, Antoni Staroszczyk, Mateusz Barasiński,
Przemek Gniecoszek, Kamil Duda, Marcek Barasiński/
Król strzelców: Kornel Liszczyk (Myszków) – 4 bramki
Najlepszy bramkarz: Jakub Czajkowski (Myszków)
Kategoria „LEKTOR STARSZY” – „LS”
Parafia |
1 |
2 |
3 |
4 |
punkty |
bramki |
miejsce |
1.Częstochowa |
|
1:8 |
1:3 |
0:2 |
0 |
2:13 |
IV |
2.Żarki |
8:1 |
|
0:0 |
2:0 |
7 |
10:1 |
I |
3.Konopiska |
3:1 |
0:0 |
|
0:3 |
4 |
3:4 |
III |
4.Dmenin |
2:0 |
0:2 |
3:0 |
|
6 |
5:2 |
II |
Numer meczu |
PARAFIA |
PARAFIA |
Wynik |
3 |
Częstochowa, św. Florian |
Dmenin, św. Szymon i Juda |
0:2 |
6 |
Żarki, św. Szymon i Juda |
Konopiska, św. Walenty |
0:0 |
9 |
Konopiska, św. Walenty |
Dmenin, św. Szymon i Juda |
0:3 |
12 |
Częstochowa, św. Florian |
Żarki, św. Szymon i Juda |
1:8 |
15 |
Żarki, św. Szymon i Juda |
Dmenin, św. Szymon i Juda |
2:0 |
18 |
Konopiska, św. Walenty |
Częstochowa, św. Florian |
3:1 |
I miejsce
Parafia św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Żarkach
/Piotr Wilczak, Bartosz Samek, Krzysztof Czerwik, Szymon Rzepka,
Paweł Słota, Piotr Beza, Maciej Majcherczyk/
II miejsce
Parafia św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Dmeninie
/Piotr Bogacz, Kacper Kozioł, Dominik Makowski, Henryk Musialik, Mikołaj Paplicki/
III miejsce
Parafia św. Walentego w Konopiskach
/Michał Cierpiał, Paweł Woźniak, Patryk Musiał, Piotr Cierpiał,
Przemysław Kowalik, Paweł Cuglewski, Emil Bator, Kuba Nalewajka/
IV miejsce
Parafia św. Floriana w Częstochowie
/Sebastian Słabosz, Jerzy Górecki, Michał Górecki, Dawid Szeffs, Mateusz Cichoń,
Mateusz Jastrząb, Rafał Cieślak/
Król strzelców: Krzysztof Czerwik (Żarki) – 8 bramek
Najlepszy bramkarz: Piotr Wilczak (Żarki).
ks. Lukasz Dybowski