Podsumowanie plastycznych konkursów bożonarodzeniowych 2018r.
z dnia: 2018-12-15
14 grudnia 2018 roku w Gminnym Centrum Kultury,Informacji i Rekreacji w Poczesnej odbyło się podsumowanie XIV KONKURSU PLASTYCZNEGO
„SZOPKA BOŻONARODZENIOWA” pod patronatem Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy oraz XVII Powiatowego Konkursu Plastycznego
„Tradycyjne Ozdoby Choinkowe”z cyklu „Polskie Boże Narodzenie” organizowanego przez:Starostwo Powiatowe w Częstochowie, Gminne Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej.Konkurs dofinansowany był ze środków Powiatu Częstochowskiego.
Protokół z prac jury
XIV KONKURSU PLASTYCZNEGO
„SZOPKA BOŻONARODZENIOWA”
organizowanego przez:
Gminne Centrum Kultury Informacji i Rekreacji w Poczesnej
Pod patronatem Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy
Celami konkursu były:
Jury w składzie:
Janusz Koniecki– przewodniczący – instruktor artystyczny GCKIiR
Grzegorz Leonarcik – instruktor artystyczny GCKIiR
Paulina Peryga – instruktor artystyczny GCKIiR
przyznało następujące nagrody w poszczególnych kategoriach:
KATEGORIA I – dzieci z klas 0-III SP:
I miejsce - Alicja Erdman i Zofia Soboniak, SP nr 29 - Cz-wa
I miejsce – Patrycja Olczyńska i Wiktor Olczyński, SP nr 13 - Cz-wa;
I miejsce – Kamil Woźniak, Przedszkole w Poczesnej;
II miejsce – Franciszek Giec, SP nr 33 – Cz-wa;
II miejsce – Zuzanna Etryk, SP nr 29 – Cz-wa;
II miejsce – Aleksander Olszewski, SP nr 13 – Cz-wa;
III miejsce – Wiktor Wawer, SP w Poczesnej;
Wyróżnienie – Zofia Sitek, SP nr 29 – Cz-wa.
Wyróżnienie: Julia Swoboda, Oliwia Pala, Lena Okraska, Paweł Ziemski, Damian Kijas.
KATEGORIA II – dzieci z klas IV-VI SP:
I miejsce – Klaudia Jończyk i Ida Resiak, SP nr 8 – Cz-wa;
I miejsce – Kalina Kisiel, SP we Wrzosowej;
II miejsce – Paweł Szyja, SP w Nieradzie;
II miejsce – Alicja Orlik i Kinga Wawrzyńczak;
III miejsce – Maria Pielka i Maja Szyja, SP w Nieradzie.
KATEGORIA III – dzieci z klas VII-VIII SP i klasa III gimnazjum:
I miejsce – Paulina Najwer, SP nr 29 – Cz-wa;
I miejsce – Łukasz Parafiniuk, SP we Wrzosowej;
I miejsce – Joachim Siejak, Sp we Wrzosowej;
I miejsce – Marianna Mrozek, SP nr 42 – Cz-wa;
II miejsce – Bartosz Lewicki, SP nr 41 - Cz-wa;
II miejsce – Filip Brzeski i Laura Brzeska, SP w Poczesnej i SP w Nieradzie.
KATEGORIA IV – klasy ponadgimnazjalne:
PRACE NIE WPŁYNĘŁY
KATEGORIA V – osoby dorosłe.
I miejsce – Wiktoria Parys-Kisiel i Mieszko Kisiel
Wyróżnienie:
Wierzchowska Barbara, Kosińska Mirosława, Sławuta Elżbieta, Morzyk Maria, Mądrzak Wiesław, Piedo Genowefa, Czerw Maria, Sandecka Krystyna, Figzał Wiesława, Kukuła Barbara, Maria Kita, Kleszcz Krystyna, Justyna Krawiec-Puchała
Protokół z prac jury
XVII Powiatowego Konkursu Plastycznego
„Tradycyjne Ozdoby Choinkowe”
z cyklu
„Polskie Boże Narodzenie”
organizowanego przez:
- Starostwo Powiatowe w Częstochowie
- Gminne Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej
Konkurs dofinansowany ze środków Powiatu Częstochowskiego.
Celami konkursu były:
- poszerzanie i popularyzowanie wiedzy o polskich zwyczajach i obrzędach bożonarodzeniowych,
- rozwijanie myślenia otwartego i twórczego,
- propagowanie wśród dzieci i młodzieży naturalnych technik plastycznych, jako środka wypowiedzi plastycznej,
- spotkanie z bogactwem zwyczajów ludowych związanych z czasem Bożego Narodzenia.
Na konkurs wpłynęło łącznie 141 prac
Jury w składzie:
Janusz Koniecki– przewodniczący – instruktor artystyczny GCKIiR
Grzegorz Leonarcik – instruktor artystyczny GCKIiR
Paulina Peryga – instruktor artystyczny GCKIiR
przyznało następujące nagrody w poszczególnych kategoriach:
KATEGORIA I – przedszkolaki do 5 lat:
I miejsce – Iga Jędrzejczyk,
II miejsce – Aleksandra Morzyk, Przedszkole we Wrzosowej;
II miejsce – Krzysztof Kukuła, Przedszkole we Wrzosowej;
II miejsce – Natalia Kuras, Przedszkole we Wrzosowej;
III miejsce – Natalia Pidzik, Przedszkole w Poczesnej;
III miejsce – Agata Kluba, SP w Nieradzie;
III miejsce – Jan Niestrój, ZSP w Słowiku;
III miejsce – Maksym Pietrusiński, ZSP w Słowiku.
KATEGORIA II – dzieci z klas 0-III SP:
I miejsce – Patrycja Bąk, SP w Poczesnej;
I miejsce – Antoni Ankowski, SP w Poczesnej;
II miejsce – Wiktor Piątkowski, SP we Wrzosowej;
II miejsce – Julia Żurek, SP w Nieradzie;
II miejsce – Nikola Kaim, SP w Hucie Starej B;
III miejsce – Tymoteusz Kłos, SP w Nieradzie;
III miejsce – Szymon Markowski, ZSP w Słowiku.
KATEGORIA III – dzieci z klas IV-VI SP:
I miejsce - Tomasz Stradomski, SP nr 42 – Cz-wa;
I miejsce – Marcel Chmielarz, SP w Nieradzie;
I miejsce – Sandra Juszczyk, ZSP w Słowiku;
II miejsce – Sebastian Kozik, ZPS nr 1 - Cz-wa;
II miejsce – Maksymilian Lemanik, ZSP nr 1 – Cz-wa;
III miejsce – Maja Kalicka, SP nr 13 – Cz-wa;
III miejsce – Laura Brzeska, SP w Nieradzie;
III miejsce – Błażej Dudek, ZSP w Słowiku;
KATEGORIA IV – dzieci z klas VII-VIII SP i klasa III gimnazjum:
I miejsce – Julia Ujma, SP w Poczesnej;
II miejsce – Joachim Siejak, SP we Wrzosowej;
III miejsce – Roksana Pęczek, SP w Poczesnej;
III miejsce – Maja Kopaczewska, SP w Poczesnej;
III miejsce - Julia Dębińska, SP nr 41 – Cz-wa.
KATEGORIA V – szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce – Radosław Rudkowski - V LO im. A. Mickiewicza – Cz-wa.
Opr. Janusz Koniecki
Protokół z prac jury
XIV KONKURSU PLASTYCZNEGO
„SZOPKA BOŻONARODZENIOWA”
organizowanego przez:
Gminne Centrum Kultury Informacji i Rekreacji w Poczesnej
Pod patronatem Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy
Celami konkursu były:
- popularyzacja i poszerzanie wiedzy o polskich zwyczajach
- rozwijanie myślenia otwartego i twórczego,
- spotkanie z bogactwem zwyczajów ludowych związanych z czasem Bożego Narodzenia
- propagowanie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych różnych technik plastycznych, jako środka wypowiedzi plastycznej.
Jury w składzie:
Janusz Koniecki– przewodniczący – instruktor artystyczny GCKIiR
Grzegorz Leonarcik – instruktor artystyczny GCKIiR
Paulina Peryga – instruktor artystyczny GCKIiR
przyznało następujące nagrody w poszczególnych kategoriach:
KATEGORIA I – dzieci z klas 0-III SP:
I miejsce - Alicja Erdman i Zofia Soboniak, SP nr 29 - Cz-wa
I miejsce – Patrycja Olczyńska i Wiktor Olczyński, SP nr 13 - Cz-wa;
I miejsce – Kamil Woźniak, Przedszkole w Poczesnej;
II miejsce – Franciszek Giec, SP nr 33 – Cz-wa;
II miejsce – Zuzanna Etryk, SP nr 29 – Cz-wa;
II miejsce – Aleksander Olszewski, SP nr 13 – Cz-wa;
III miejsce – Wiktor Wawer, SP w Poczesnej;
Wyróżnienie – Zofia Sitek, SP nr 29 – Cz-wa.
Wyróżnienie: Julia Swoboda, Oliwia Pala, Lena Okraska, Paweł Ziemski, Damian Kijas.
KATEGORIA II – dzieci z klas IV-VI SP:
I miejsce – Klaudia Jończyk i Ida Resiak, SP nr 8 – Cz-wa;
I miejsce – Kalina Kisiel, SP we Wrzosowej;
II miejsce – Paweł Szyja, SP w Nieradzie;
II miejsce – Alicja Orlik i Kinga Wawrzyńczak;
III miejsce – Maria Pielka i Maja Szyja, SP w Nieradzie.
KATEGORIA III – dzieci z klas VII-VIII SP i klasa III gimnazjum:
I miejsce – Paulina Najwer, SP nr 29 – Cz-wa;
I miejsce – Łukasz Parafiniuk, SP we Wrzosowej;
I miejsce – Joachim Siejak, Sp we Wrzosowej;
I miejsce – Marianna Mrozek, SP nr 42 – Cz-wa;
II miejsce – Bartosz Lewicki, SP nr 41 - Cz-wa;
II miejsce – Filip Brzeski i Laura Brzeska, SP w Poczesnej i SP w Nieradzie.
KATEGORIA IV – klasy ponadgimnazjalne:
PRACE NIE WPŁYNĘŁY
KATEGORIA V – osoby dorosłe.
I miejsce – Wiktoria Parys-Kisiel i Mieszko Kisiel
Wyróżnienie:
Wierzchowska Barbara, Kosińska Mirosława, Sławuta Elżbieta, Morzyk Maria, Mądrzak Wiesław, Piedo Genowefa, Czerw Maria, Sandecka Krystyna, Figzał Wiesława, Kukuła Barbara, Maria Kita, Kleszcz Krystyna, Justyna Krawiec-Puchała
Protokół z prac jury
XVII Powiatowego Konkursu Plastycznego
„Tradycyjne Ozdoby Choinkowe”
z cyklu
„Polskie Boże Narodzenie”
organizowanego przez:
- Starostwo Powiatowe w Częstochowie
- Gminne Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej
Konkurs dofinansowany ze środków Powiatu Częstochowskiego.
Celami konkursu były:
- poszerzanie i popularyzowanie wiedzy o polskich zwyczajach i obrzędach bożonarodzeniowych,
- rozwijanie myślenia otwartego i twórczego,
- propagowanie wśród dzieci i młodzieży naturalnych technik plastycznych, jako środka wypowiedzi plastycznej,
- spotkanie z bogactwem zwyczajów ludowych związanych z czasem Bożego Narodzenia.
Na konkurs wpłynęło łącznie 141 prac
Jury w składzie:
Janusz Koniecki– przewodniczący – instruktor artystyczny GCKIiR
Grzegorz Leonarcik – instruktor artystyczny GCKIiR
Paulina Peryga – instruktor artystyczny GCKIiR
przyznało następujące nagrody w poszczególnych kategoriach:
KATEGORIA I – przedszkolaki do 5 lat:
I miejsce – Iga Jędrzejczyk,
II miejsce – Aleksandra Morzyk, Przedszkole we Wrzosowej;
II miejsce – Krzysztof Kukuła, Przedszkole we Wrzosowej;
II miejsce – Natalia Kuras, Przedszkole we Wrzosowej;
III miejsce – Natalia Pidzik, Przedszkole w Poczesnej;
III miejsce – Agata Kluba, SP w Nieradzie;
III miejsce – Jan Niestrój, ZSP w Słowiku;
III miejsce – Maksym Pietrusiński, ZSP w Słowiku.
KATEGORIA II – dzieci z klas 0-III SP:
I miejsce – Patrycja Bąk, SP w Poczesnej;
I miejsce – Antoni Ankowski, SP w Poczesnej;
II miejsce – Wiktor Piątkowski, SP we Wrzosowej;
II miejsce – Julia Żurek, SP w Nieradzie;
II miejsce – Nikola Kaim, SP w Hucie Starej B;
III miejsce – Tymoteusz Kłos, SP w Nieradzie;
III miejsce – Szymon Markowski, ZSP w Słowiku.
KATEGORIA III – dzieci z klas IV-VI SP:
I miejsce - Tomasz Stradomski, SP nr 42 – Cz-wa;
I miejsce – Marcel Chmielarz, SP w Nieradzie;
I miejsce – Sandra Juszczyk, ZSP w Słowiku;
II miejsce – Sebastian Kozik, ZPS nr 1 - Cz-wa;
II miejsce – Maksymilian Lemanik, ZSP nr 1 – Cz-wa;
III miejsce – Maja Kalicka, SP nr 13 – Cz-wa;
III miejsce – Laura Brzeska, SP w Nieradzie;
III miejsce – Błażej Dudek, ZSP w Słowiku;
KATEGORIA IV – dzieci z klas VII-VIII SP i klasa III gimnazjum:
I miejsce – Julia Ujma, SP w Poczesnej;
II miejsce – Joachim Siejak, SP we Wrzosowej;
III miejsce – Roksana Pęczek, SP w Poczesnej;
III miejsce – Maja Kopaczewska, SP w Poczesnej;
III miejsce - Julia Dębińska, SP nr 41 – Cz-wa.
KATEGORIA V – szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce – Radosław Rudkowski - V LO im. A. Mickiewicza – Cz-wa.
Opr. Janusz Koniecki