Uroczyste zakończenie
z dnia: 2019-06-18miało miejsce w Szkole Podstawowej w Poczesnej.
Rozgrywki sportowe w gminie Poczesna na przełomie 2018/2019 rozegrano już po raz dwunasty . W rywalizacji uczestniczyło pięć szkół podstawowych gminy Poczesna i Szkoła Podstawowa nr 15 w Częstochowie. Rywalizowaliśmy w piłce nożnej halowej chłopców, tenisie stołowym , grach i zabawach klas I-III , piłce koszykowej dziewcząt, piłce siatkowej chłopców, oraz w zawodach lekkoatletycznych. Rozgrywki były bardzo pasjonujące do samego końca, gdyż dopiero ostatnia konkurencja, którą w tym roku była lekkoatletyka ustaliła kolejność na którym szkoły ukończyły rywalizację.
I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej z 29 punktami
i ona wygrała nagrodę główną PUCHAR WÓJTA GMINY POCZESNA
II- Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika we Wrzosowe 22p
III- Szkoła Podstawowa w Nieradzie 18p.
IV- Szkoła Podstawowa w Słowiku 17 p.
V- Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Hucie Starej B 16 p.
VI- Szkoła Podstawowa nr. 15 w Częstochowie 14 p
Nowością w regulaminie jest przepis że który mówi ;do klasyfikacji ogólnej zalicza się pięć najlepszych wyników ;najsłabszy wynik lub nieobecność na jednych zawodach nie brana jest pod uwagę. Ilość zdobytych punktów decyduje o miejscu jakie szkoła osiągnęła na koniec sportowych zmagań w lidze.
Zwycięska szkoła otrzymuje nagrodę główną PUCHAR WÓJTA GMINY POCZESNA, pozostałe szkoły otrzymają także pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody pieniężne na zakup sprzętu sportowego ufundowane przez WÓJTA GMINY POCZESNA.
I miejsce 1200 zł.
II miejsce 1100 zł
III miejsce 1000 zł
IV miejsce 900 zł
V miejsce 800 zł
VI miejsce 700 zł
Szkoła
|
Piłka nożna halowa |
Tenis stołowy
|
Koszyk dziewcząt
|
Siatkówka chłopców
|
Gry i zabawy Klas I-III
|
L.A.
|
Razem punktów |
miejsce |
|
|||
S.P. im. G. Morcinka w Poczesnej |
I-6 |
I-6 |
II-5 |
I-6 |
|
I-6 |
29 |
I |
|
|||
S. P. im. M.Kopernika we Wrzosowej |
II-5 |
|
I-6 |
V-2 |
II-5 |
III-4 |
22 |
II |
|
|||
S.P. w Nieradzie
|
III-4 |
IV-3 |
IV-3 |
|
IV-3 |
II-5 |
18 |
III |
|
|||
S.P. w Słowiku |
V-2 |
II-5 |
III-4 |
IV-3 |
|
IV-3 |
17 |
IV |
|
|||
S.P.im K. Wielkiego w Hucie Starej B. |
IV-3 |
V-2 |
V-2 |
III-3 |
I-6 |
|
16 |
V |
|
|||
S.P. nr.15 w Częstochowie |
------- |
III-4 |
VI-1 |
II-5 |
V-2 |
V-2 |
14 |
VI |
|
|||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Koordynatorem SZKOLNEJ LIGI SPORTOWEJ GMINY POCZESNA 2018/2019
w kategorii I-VIII Szkół Podstawowych (rocznik 2004 i młodsi)
jest nauczyciel wychowania fizycznego w Słowiku Leszek Kownacki.
Nauczyciele biorący udział w przygotowaniach do zawodów sportowych to;
- Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
Dorota Kita, Patryk Kozłowski, Robert Markowski, Paweł Wiśniewski
- Szkoła Podstawowa w Nieradzie
Monika Mercik,
- Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Hucie Starej B
Amanda Wójcik
- Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika we Wrzosowej.
Paweł Tomala , Adrian Kuszewski
- Szkoła Podstawowa w Słowiku
Leszek Kownacki
- Szkoła Podstawowa nr 15 w Częstochowie
Marcin Rybiałek
W rozgrywkach Sportowej Ligi Podstawówek uczestniczyli również uczniowie klas I-III w grach i zabawach, do zawodów byli przygotowywani przez;
Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej; Anna Kromolowska, Olga Jadczyk, Paweł Wiśniewski.
Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Hucie Starej B; Marzena Patyk
Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika we Wrzosowej; Paweł Tomala, Ewa Blachnicka.
Szkoła Podstawowa w Nieradzie; Olga Jadczyk.
Szkoła Podstawowa w Słowiku; Agnieszka Konopka.
Szkoła Podstawowa nr 15 w Częstochowie; Urszula Olesiak, Katarzyna Kowacka.
Koordynator Leszek Kownacki