logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

4 września rozpoczęcie

    z dnia: 2023-09-04
roku szkolnego 2023/2024.
nowy roknowy rok
„Czynić świat bardziej sprawiedliwym,
to znaczy dokładać wszelkich starań,
aby nie było dzieci niedożywionych
i bez możliwości kształcenia.” – Jan Paweł II 


- ufamy, że słowa te będą przyświecać w każdym dniu pracy  szkół , że będą myślą przewodnią w procesie dydaktyczno-wychowawczym i stanowić będą motto wszystkich szkół i przedszkoli z terenu gminy Poczesna.
4 września wszystkie placówki oświatowe rozpoczęły naukę i pracę.
Na zaproszenie dyrektorów szkół i przedszkoli z wizytą do tych placówek przybył Wójt Gminy Poczesna  Krzysztof Ujma.
Naukę w  szkołach rozpoczęło  794 uczniów , a w przedszkolach 389 dzieci. Kadra pedagogiczna na terenie gminy to 201  nauczycieli.
Organ prowadzący szkołę- Gmina Poczesna w każdym roku dokonuje realizacji inwestycji oświatowych wraz z jej doposażeniem.  Z budżetu gminy na realizacje zadań oświatowych przeznaczamy  ponad  10 milionów  złotyh  rocznie.
Gmina Poczesna jako jedyna gmina z północy województwa śląskiego  uzyskała dofinansowanie w projekcie Grantowym „Dostępna Szkoła – innowacyjne rozwiązania w kreowaniu przyjaznej przestrzeni edukacyjnej z uwzględnieniem potrzeb uczniów oraz otoczenia”.  Projekt zakłada wdrożenie „Modelu Dostępnej Szkoły”. Do projektu przystąpiła Szkoła Podstawowa we Wrzosowej i w Hucie Starej B. Inwestycje zostały wykonane w tych placówkach.
Przy ul. Podlaskiej, na terenie należącym do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, zgodnie z planami i projektem powstaje  sala sportowa, do której z budynku szkoły będzie można przejść nowym łącznikiem. Rozbudowa obiektu edukacyjnego w Słowiku rozpoczęła się w październiku 2022 roku. Już w listopadzie ubiegłego roku, pojawiły się fundamenty, a w grudniu 2022 toku – zarys ścian. Od stycznia tego roku, prace na budowie w Słowiku również idą pełną parą. Zgodnie z założeniami, inwestycja w Słowiku  (nowa sala sportowa, pomieszczenia dydaktyczne oraz łącznik),  będzie oddana do użytku w najbliższym czasie. Pieniądze pochodzą z Rządowego Funduszu „Polski Ład” oraz z budżetu Gminy Poczesna.
W Szkole  Podstawowej w  Nieradzie pomalowana została sala gimnastyczna  wraz z widownią i prowadzącym do niej korytarzem. Został zakupiony wózek do malowania linii na boisku. Szkoła  w Nieradzie i w Poczesnej otrzymała doposażenie w pomoce dydaktyczne w ramach Rządowego Programu „Laboratoria Przyszłości”. Przy szkole  i hali sportowej w Poczesnej  zainstalowany został  nowy maszt zgodnie z projektem „Pod biało-czerwoną”.
Pedagogom, uczniom i ich rodzicom  życzymy   sukcesów w wypełnianiu trudnych obowiązków związanych z intelektualnym  i fizycznym rozwojem młodego pokolenia Polaków.
 
Opr. Renata Smędzik;
fot. zostały nadesłane przez szkoły z terenu gminy Poczesna
 
 
 
 
zam. an
 
 
nowy roknowy rok
nowy roknowy rok
nowy roknowy rok
nowy roknowy rok
nowy roknowy rok
nowy roknowy rok
nowy roknowy rok
nowy roknowy rok
nowy roknowy rok
nowy roknowy rok
nowy roknowy rok
nowy roknowy rok
nowy roknowy rok
nowy roknowy rok
nowy rok
nowy rok
nowy rok
nowy rok
nowy rok
nowy rok
nowy rok
nowy rok
nowy rok
nowy rok
nowy rok
nowy rok
nowy rok
nowy rok