logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

6 kompletów

    z dnia: 2023-12-05
nowych strojów ludowych otrzymały Panie śpiewające w zespole wokalnym KGW „Pocześnianki”.
nowe strojenowe stroje
To grupa 15 Pań z kół gospodyń wiejskich z terenu Gminy Poczesna, którym przyświeca idea podtrzymywania tradycji, zwyczajów ludowych oraz zachowanie od zapomnienia pieśni, tańców i muzyki ludowej własnego regionu. Koło prowadzi działalność na różnych płaszczyznach. Kultywuje tradycje regionu, promuje Gminę Poczesna na szczeblu gminy, powiatu i województwa. Panie kochają muzykę ludową, taniec i śpiew oraz prezentują niezwykle barwne tradycyjne stroje ludowe. W swoim repertuarze posiadają melodie ludowe i okolicznościowe przyśpiewki pod kierunkiem instruktora GCKIiR w Poczesnej – Doroty Szumery. To zespół, który ubogaca kulturę ludową.
W poniedziałkowe popołudnie, 4 grudnia w Urzędzie Gminy Poczesna, gościły Panie z zespołu wokalnego na których ręce Wójt Gminy Poczesna – Krzysztof Ujma przekazał sześć spódnic oraz sześć chust. Środki na zakup nowych strojów pochodziły ze środków finansowych budżetu Gminy Poczesna. Chusty nieodpłatnie dla koleżanek uszyła Anna Godela- dziękujemy.
"Obserwujemy wzrost zainteresowania tradycją, obyczajami i cieszę się bardzo, że doceniane jest pielęgnowanie dziedzictwa kulturalnego nie tylko w środowisku lokalnym ale i w regionie " – mówi Wójt Gminy Poczesna Krzysztof Ujma.
Iwona Skorupa; fot. I.Skorupazam. an
 
nowe strojenowe stroje
nowe strojenowe stroje
nowe stroje
nowe stroje