logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

60 lat wspólnego życia,

    z dnia: 2019-12-16
minęło jak jeden dzień.
60-lat60-lat

W Urzędzie Gminy Poczesna państwo Mirosława i Kazimierz Markiewiczowie odebrali gratulacje z okazji 60-lecie pożycia małżeńskiego. W imieniu swoim i męża Kazimierza powinszowania przyjęła również pani Janina Wesołek. Były kwiaty, życzenia, rodzinne wspomnienia.

Pańswo Markiewiczowie poznali się, kiedy pani Mirosława miała 13, a pan Kazimierz 16 lat. Było to na weselu kuzynki pani Markiewicz, na które obydwoje zostali zaproszeni. Zaczęli się spotykać. I tak było przez 5 lat. Do oświadczyn doszło, kiedy pani Mirosława pojechała na przysięgę do pana Kazimierza. 9 grudnia 1959 roku odbył się ślub cywilny, a w kwietniu 1960 roku - ślub kościelny. Wkrótce na świat przyszedł syn – Dariusz, siedem lat później urodziła się córka Marita.

Pani Mirosława od 1960 roku pracowała w Gromadzkiej Radzie Narodowej we Wrzosowej, a od 1973 roku – w Urzędzie Gminy Poczesna. Kiedy przeszła na emeryturę, przez 20 lat piastowała funkcję sołtysa sołectwa Słowik. Twierdzi, że społecznie pracować mogła tylko dzięki swojemu kochanemu i wyrozumiałemu mężowi, który nie tylko wspierał ją w działaniach, ale czynnie pomagał, będąc m.in. jej osobistym kierowcą!

Państwo Markiewiczowie są zgodni, że mieli w życiu szczęście, bo mają wspaniałą kochającą się rodzinę: syna, córkę, trzech wnuków i 6-letniego prawnuczka. Jednego, czego sobie w życiu życzą, to zdrowia dla siebie i bliskich.

 

Aneta Nawrot, fot. Aneta Nawrot

 

 
60-lat60-lat
60-lat60-lat
60-lat60-lat
60-lat60-lat
60-lat60-lat
60-lat60-lat
60-lat
60-lat
60-lat
60-lat
60-lat
60-lat