logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Drodzy Mieszkańcy,

    z dnia: 2021-11-15
jeżeli od Waszego szczepienia minęło już 6 miesięcy możecie przyjąć 3 przypominającą dawkę szczepionki.
III szczepienieIII szczepienie
Od 2 listopada 2021 roku szczepienia przypominające są dostępne dla wszystkich pełnoletnich osób, które zaszczepiły się dwoma dawkami szczepionki przeciwko Covid-19 firmy: Pfizer, Moderna, Astra Zeneca lub jedną dawką szczepionki firmy Johnson &Johnson. Jako dawkę przypominającą otrzymacie Państwo szczepionkę firmy Pfizer lub Moderna, niezależnie od tego jaką szczepionką byliście szczepieni w schemacie podstawowym. Państwa skierowanie zostanie wystawione automatycznie przez Ministerstwo Zdrowia po upływie 6 miesięcy od ukończonego pełnego schematu szczepienia podstawowego. Pamiętajcie, że w chwili obecnej szczepienie jest najskuteczniejszą bronią w walce z ciężkim przebiegiem choroby i śmiercią. Szczepienie pozwala również uniknąć zachorowania na Covid-19 lub łagodnie przejść zakażenie.
Na szczepienie przeciwko koronawirusowi możecie Państwo zapisać się w punkcie szczepień
w Ośrodku Zdrowia w Poczesnej w następujący sposób:
 • osobiście lub przez osoby trzecie, w każdą środę w godzinach 12.00-13.00 (konieczny do zapisu jest numer PESEL),
 • telefonicznie: we wtorki, środy, piątki w godzinach od 08.00 do 9.30 pod nr telefonu
690-226-767,
 • poprzez bezpłatną Infolinię 989,
 • wysyłając SMS-a o treści SzczepimySie na nr 880-333-333,
 • stronę www.pacjent.gov.pl
Dotychczas w Polsce wykonano 39,5 mln szczepień, w pełni zaszczepionych jest około 20,1 mln mieszkańców, stanowi to 52,9% populacji. W gminie Poczesna w pełni zaszczepionych jest 6.581 mieszkańców co stanowi 52% populacji gminy. Pamiętajcie Państwo, że Wasza decyzja odnośnie zaszczepienia się to nasza wspólna szansa na życie i odpowiedzialność za drugiego człowieka.
 
Jak się przygotować do szczepienia?
 1. Wyśpij się przed szczepieniem – sen korzystnie wpływa na działanie układu odpornościowego.
 2. Ogranicz alkohol – na kilka dni przed szczepieniem, ale też i po przyjęciu preparatu zmniejsz ilość, a najlepiej w ogóle nie spożywaj alkoholu.
 3. Bądź aktywny fizycznie przed szczepieniem – ćwiczenia poprawiają sprawność organizmu.
 4. Nie musisz być na czczo przed przyjęciem szczepionki – w dniu szczepienia spożyj normalnie wszystkie posiłki.
 5. Nie odstawiaj na własną rękę leków, które regularnie przyjmujesz – skonsultuj to z lekarzem.
 6. Sumiennie wypełnij kwestionariusz przed szczepieniem – przed przyjęciem preparatu zostaniesz poproszony o wypełnienie ankiety medycznej. Nie zatajaj żadnej informacji!
 7. Odczekaj po szczepieniu w punkcie szczepień min. 15 minut – to dla Twojego bezpieczeństwa.
 8. Nie obawiaj się NOP – to skrót od niepożądanych odczynów poszczepiennych. Najczęściej mają one łagodny przebieg, a występują rzadko. Może się zdarzyć, że po przyjęciu szczepionki będziesz miał np. zaczerwienienie w miejscu wkłucia lub niewielką gorączkę. Te objawy powinny ustąpić w ciągu 1 – 3 dni. W przypadku większego dyskomfortu możesz wziąć po szczepieniu lek przeciwgorączkowy.
 
 
Koordynator szczepień przeciwko Covid-19 w GZOZ w Poczesnej.
 
 
 
zam. an