logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Drugi Gminny Dzień Kobiet

    z dnia: 2009-03-17
Słońce wyszło chyba w końcu zza chmur na zamówienie wszystkich 200 pań, które przyjechały do Bargłów 8 marca, aby w dobrych humorach obchodzić swoje święto.
Drugi  Gminny Dzień KobietDrugi  Gminny Dzień Kobiet
Na zaproszenie Wójta Gminy Krzysztofa Ujmy do Bargłów przybyły przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z: Nierady, Brzezin, Nowej Wsi, Wrzosowej, Huty Starej A, jak również panie ze Słowika i Korwinowa oraz Kół Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Huty Starej B i Poczesnej. Ponadto we wspólnym świętowaniu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych: gospodarz spotkania Wójt Gminy Poczesna, który przybył wraz z małżonką, Przewodnicząca Rady Gminy Lidia Kaźmierczak, Wice Przewodniczący Stanisław Minkina, Zastępca Wójta Andrzej Lech wraz z małżonką, sekretarz Urzędu Gminy Renata Smędzik, radne Teresa Parkitna i Iwona Choła oraz sołtys Bargłów Henryk Zbirek z małżonką. Honorowym gościem Dania Kobiet była Bernadetta Niemczyk - przewodnicząca ogólno-polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich.
Na początku spotkania Wójt Gminy, wyrażając jednocześnie radość z tak licznego grona, w imieniu swoim i wszystkich zgromadzonych panów złożył obecnym paniom najlepsze życzenia, a także podziękował Kołu Gospodyń Wiejskich z Bargłów za przygotowanie Gminnego Dnia Kobiet. W swoich słowach zwrócił również uwagę, iż zakres obowiązków i dzieł podejmowanych przez kobiety ciągle się poszerza. Te nie tylko dbają o ognisko domowe, ale jak pokazuje przykład Gminy Poczesna, zajmują poczesne miejsce we władzach samorządowych i w działaniach lokalnych.
Do tak licznego grona odwołała się również w kilku słowach przewodnicząca Bernadetta Niemczyk, która przypomniała, że jeszcze kilka lat temu gminę Poczesna reprezentowały zaledwie dwa koła gospodyń wiejskich z Brzezin i Nierady. „Widać zatem reaktywację oddolnej i lokalnej działalności pań, które chcą się spotykać i działać.” Według przewodniczącej miałoby to świadczyć o tym, iż Wójt dba o mieszkanki gminy Poczesna. Wyrazami uznania za trud dla pań były kwiaty.
Po oficjalnej części uroczystości odbyła się część artystyczna przygotowana przez Gminne Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji. Jak na wstępie wyjaśniła dyrektor GCKIiR Anita Imiołek dla Pań przygotowano same niespodzianki. Pierwsza z nich polegała na nietypowej roli zespołu „Wrzosowianie”, który tym razem nie tańczył a śpiewał. Razem z „Wrzosowianami” swój koncert dał również zespół „Kwiaty jesieni” oraz instruktorzy: Grzegorz Leonarcik, Beata Górecka, Anita Imiołek i Justyna Wilk. W nowych odsłonach pokazały się także zespoły taneczne „Błysk” z pięknym tańcem motyli oraz „Tęcza” z tańcem cygańskim. Jak przewidywali instruktorzy, śpiew okazał się kluczem do sukcesu.
Trudu organizacji tegorocznego święta podjęło się Koło Gospodyń Wiejskich w Bargłach na czele z przewodniczącą Mirosławą Sławińską. Efekty ich pracy były widoczne gołym okiem. Szczególnie przykuwał wzrok parawan, na którym rozwieszone były ręczne prace pań z Koła. „O jakie piękne hafty i koronki!” zachwycali się wszyscy, bo rzeczywiście zbiór był przeuroczy. Ponadto panie zadbały o piękny wystrój stołów oraz pyszne potrawy, tak aby uczestnicy czuli, że to prawdziwe święto kobiet.