logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej

    z dnia: 2023-04-26
została uhonorowana przez ministra kultury prof. Piotra Glińskiego odznaką "Zasłużony dla Kultury Polskiej".
medalmedal
Wręczenie wyróżnienia odbyło się 25 kwietnia 2023r, w Gminnym Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej.
Uroczystość przekazania odznaczenia była szczególnym momentem wydarzenia kulturalnego zorganizowanego przez Gminne Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesne, we współpracy z Samorządem Gminy Poczesna. Po uroczystym wręczeniu odznaczenia odbył się spektakl teatralny zatytułowany „ Być kobietą to nie grzech” w wykonaniu grupy teatralnej Babiniec, działającej w strukturach Domu Kultury z Koniecpola.
Wyróżnienie w imieniu wicepremiera, ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego wręczył Szymon Giżyński - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w asyście Senatora Senatu Rzeczypospolitej Polskiej - Ryszarda Majera.
Odznakę "Zasłużony dla Kultury Polskiej", nadaje się osobom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury. Odznakę nadaje minister właściwy do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.
Iwona Skorupa - dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji oraz dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Poczesnej. Jest animatorem i organizatorem życia kulturalnego w Gminie Poczesna. Zajmuję się promocją, kulturą, rekreacją i sportem. Członek Rady Programowej Uniwersytetu III Wieku w Poczesnej. Pani Iwona Skorupa to przykład dobrego zarządzania i organizacji, wszechstronności i chęci współpracy. Dba o kultywowanie tradycji, a jednocześnie wprowadza szereg innowacji. Pod jej kierunkiem Gminne Centrum Kultury realizuje różnorodne projekty – pozyskuje środki zewnętrzne. To jednostka dobrze zarządzana, zorganizowana i prężnie działająca. Wszystko to łącznie stanowi gwarancję dobrej współpracy na przyszłość, zarówno w środowisku lokalnym, jak i w regionie.
Pod kierunkiem Iwony Skorupy prężnie działa pięć projektów: Zespół Folklorystyczny „Wrzosowianie”, specjalizujący się w tańcu współczesnym zespół „Takt”, Zespół Śpiewaczy „Kwiaty Jesieni”, KGW „Pocześnianki” oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Poczesna.
W zarządzanych przez nią pracowniach – muzycznej, plastycznej oraz kole teatralnym – zainteresowani nieprzerwanie mają możliwość rozwijania swoich artystycznych zainteresowań i talentów.
Kierowane przez dyrektor Skorupę placówki cyklicznie przygotowują szereg wydarzeń kulturalnych. Jest inicjatorką wielu akcji charytatywnych, organizatorką wernisaży, wystaw, wieczorów autorskich i szeregu innych ciekawych spotkań.
– W opinii kierownictwa Biblioteki Śląskiej w Katowicach, zarządzana przez nią lokalna biblioteka, należy do najbardziej aktywnych placówek tego typu w powiecie częstochowskim.
Pani Iwona Skorupa dzięki pełnej pasji pracy artystycznej podejmuje różnorodne działania w obszarze promowania twórców i ich dokonań, edukacji kolejnych pokoleń, inicjatyw kulturalnych oraz ochrony dziedzictwa kulturowego. To dzięki Jej zaangażowaniu ośrodek kultury i biblioteka publiczna pełnią bezcenną rolę w krzewieniu, upowszechnianiu oraz popularyzacji kultury i sztuki. Praca i zaangażowanie Pani Iwony Skorupy na rzecz naszej gminy Poczesna są bardzo wysoko oceniane przez Samorząd Gminy Poczesna, instytucje edukacyjne, kulturalne, sportowe, stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich oraz całą społeczność.
Iwona Skorupa została odznaczona za zasługi dla województwa śląskiego, Odznaką Honorową Primus in Agendo, jest laureatką nagrody Starosty Częstochowskiego za zasługi dla powiatu – 2022 w kategorii: edukacja, kultura, nagrodzona podczas Gali plebiscytu Dziennika Zachodniego - Osobowość Roku 2022 województwa śląskiego, w kategorii kultura.
Redakcja; fot. Krzysztof Świtalski KSW Foto 
zam. an
 
medalmedal
medalmedal
medalmedal
medalmedal
medalmedal
medalmedal
medalmedal
medalmedal
medalmedal
medalmedal
medalmedal
medalmedal
medalmedal
medalmedal
medalmedal
medalmedal
medalmedal
medalmedal
medalmedal
medalmedal
medalmedal
medalmedal
medalmedal
medalmedal
medalmedal
medalmedal
medalmedal
medalmedal
medalmedal
medalmedal
medalmedal
medal
medal
medal
medal
medal
medal
medal
medal
medal
medal
medal
medal
medal
medal
medal
medal
medal
medal
medal
medal
medal
medal
medal
medal
medal
medal
medal
medal
medal
medal
medal