logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

I Przegląd Zespołów Artystycznych Seniorów na błoniach, pod zamkiem w Olsztynie.

    z dnia: 2021-09-11
11 września 2021 odbył się I Przegląd Zespołów Artystycznych Seniorów na błoniach, pod zamkiem w Olsztynie. Organizatorem uroczystości był Zarząd Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Olsztynie.
Patronat nad dzisiejszym wydarzeniem objął Starosta Powiatu Częstochowskiego - Krzysztof Smela. Na przegląd przybyli zaproszeni samorządowcy z sąsiadujących gmin, przedstawiciele lokalnych i powiatowych władz samorządowych, których powitała Bernadetta Niemczyk. Podczas przeglądu Gminę Poczesna reprezentował Wójt Gminy Poczesna - Krzysztof Ujma oraz Zespół Śpiewaczy „Kwiaty Jesieni”, który działa od 1994 przy Gminnym Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej. Skład zespołu na przestrzeni lat się zmieniał ale zawsze stanowili go członkowie koła Emerytów i Rencistów działającego prężnie w Poczesnej. Opiekę merytoryczną i artystyczną nad zespołem sprawuje Grzegorz Leonarcik. Celem przeglądu było zaprezentowanie dorobku zespołów artystycznych, stworzenie możliwości konfrontacji twórczości artystycznej, pielęgnowanie tradycji ludowych i działalności zespołów artystycznych. Przegląd cieszył się ogromną popularnością wśród seniorów, zarówno tych występujących jak i oglądających. Mamy nadzieję, że dzisiejszy przegląd zapoczątkował nową tradycję muzycznych spotkań.
Iwona Skorupa