logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Inwestycje w Gminie Poczesna

    z dnia: 2009-07-21
Trudno mówić o sezonie ogórkowym w gminie Poczesna, kiedy to dużo dobrych i ważnych rzeczy dzieje się w obszarze inwestycji. Przez okres wakacji rozstrzyganych jest szereg istotnych przetargów oraz podejmuje się wiele nowych działań.
Inwestycje w Gminie PoczesnaInwestycje w Gminie Poczesna
Wakacje zdecydowanie sprzyjają poprawie stanu nawierzchni dróg gminnych. Warto zauważyć, iż skończył się generalny remont ul. Fabrycznej we Wrzosowej. Droga została całkowicie przebudowana, natomiast środki na ten cel w całości pochodziły z budżetu gminy.

Przez miesiące wakacyjne budowany będzie również chodnik wzdłuż ul. Długiej we Wrzosowej. Budowa chodnika jest przedsięwzięciem podjętym wraz ze Starostwem Częstochowskim, jednakże środki na ten cel również pochodzą tylko z budżetu gminy Poczesna.

15 lipca został rozstrzygnięty przetarg na udrożnienie i czyszczenie rowów. Wykonawca zobowiązany jest do wyczyszczenia 12 km rowów na terenie gminy. W roku 2008 wyczyszczono 5 km rowów. Oczywiście nie załatwia to wszystkich potrzeb, ale sukcesywne działania przyniosą oczekiwany efekt.

Systematycznie odmienia się także wizerunek budynku Urzędu Gminy. Zostały zakończone kolejne prace remontowe i aranżacyjne.
Dostosowano do standardów pomieszczenie gminnego archiwum.

Z myślą o petentach, a w szczególności o osobach niepełnosprawnych, zamontowano nowe łazienki oraz drzwi na fotokomórkę.

Zagospodarowanie terenu przed Urzędem Gminy.

Ważną inwestycją trwającą obecnie na terenie gminy jest remont Ośrodka Zdrowia w Poczesnej.

Poza tym Wójt Gminy wystąpił z wnioskiem o utworzenie projektu pn. „Wioska internetowa- kształcenie na odległość na terenach wiejskich”. Celem tego projektu jest utworzenie Centrum Kształcenia wyposażonego w sprzęt komputerowy z dostępem do Internetu. Na terenie gminy mamy już takie Centrum w Hucie Starej B obecnie powstaje kolejne we Wrzosowej. Świetlica we Wrzosowej (dawny Dom Dziecka) będzie posiadać 10 w pełni wyposażonych stanowisk komputerowych, serwer, telewizor LCD, ksero, fax, projektor multimedialny.

Z kolei w planach, których realizacja nastąpi niebawem, jest budowa kompleksu sportowego, w ramach rządowego programu „Orlik 2012”. Na terenie przy Zespole Szkół w Hucie Starej B wybudowane zostaną dwa nowoczesne boiska ze sztuczną nawierzchnią: boisko wielofunkcyjne i do piłki nożnej. Ponadto powstanie tam budynek sanitarno-szatniowy oraz zaplecze socjalne. Teren zostanie dodatkowo ogrodzony, oświetlony i wyposażony w niezbędne chodniki. Nie jest to ostatnia tego typu inwestycja w gminie Poczesna !
Na Nadzwyczajnej Sesji Rady Gminy uchwalony został montaż finansowy bardzo ważnych i długo oczekiwanych inwestycji:
  • projekt budowy Szkoły Podstawowej i hali sportowej w Poczesnej,
  • remont zabytkowego budynku po byłej szkole w Bargłach,
  • największej inwestycji w gminie Poczesna- budowa kanalizacji w miejscowościach: Brzeziny Nowe, Brzeziny Kolonia, Sobuczyna i Wrzosowa.