logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Jak korzystać z lasu

    z dnia: 2023-12-05
To temat kolejnego spotkania słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Poczesnej.
trzecitrzeci
Tym razem, w dniu 4 grudnia, gościliśmy prezesa Stowarzyszenia „Jurajska Szkoła Surwiwaru – bądź przygotowany” Mariusza Dzierskiego wraz ze współpracownikami. Cały cykl szkoleń dotyczy zasad etyki outdoorowej i składa się z siedmiu tematów:
1. Zaplanuj i przygotuj się zanim wyruszysz.
2. Trzymaj się szlaków i biwakuj w odpowiedni sposób.
3. Zadbaj o odpady i śmieci.
4. Przyrodę pozostaw w stanie nienaruszonym.
5. Minimalizuj skutki używania ognia.
6. Respektuj życie dzikich zwierząt.
7. Szanuj innych użytkowników terenu i szlaku.
W pierwszym dniu cyklu dowiedzieliśmy się co to jest etyka outdoorowa czyli edukacja przyrodniczo leśna, jak należy przygotować się do wyjścia np. w Bieszczady, co zabrać ze sobą, z jakimi przepisami należy się zapoznać i jak zachować się w lesie. Druga części spotkania poświęcona była tematowi - skąd biorą się śmieci w lesie i jak należy z nimi postępować. Wykładowca pokazał nam jakie śmieci najczęściej są pozostawiane w lesie przez turystów i jaki one mają wpływ na środowisko. Kolejne szkolenia z tego zakresu odbędą się w późniejszym okresie i połączone będą z warsztatami. Cały cykl zakończy się wydaniem certyfikatów.
Halina Synakiewicz; fot. Halina Synakiewicz
zam. an
 
trzecitrzeci
trzecitrzeci
trzecitrzeci
trzecitrzeci
trzecitrzeci
trzecitrzeci
trzeci
trzeci
trzeci
trzeci
trzeci
trzeci