logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Już w najbliższą niedzielę,

    z dnia: 2023-10-17
w ramach XII FESTIWALU CHÓRALNEGO PIEŚNI MARYJNEJ CZĘSTOCHOWA - KOZIEGŁOWY 2023 r. w Parafii p.w. Św. Jana Chrzciciela w Poczesnej wystąpi Chór Żeński "INSPIRANTE" z Lublina. Na koncert serdecznie zaprasza Wójt Gminy Poczesna - Krzysztof Ujma, Msza Święta, godz.10.30.
estiwalestiwal
Inspirante to żeński Chór działający od 2018 r. przy parafii św. Antoniego Padewskiego w Lublinie.
Tworzą go kobiety czerpiące inspiracje z otaczającego je piękna. Chętne do współtworzenia i dzielenia się "słowem życia" poprzez liczne utwory chóralne od średniowiecza do kompozycji współczesnych. Wzbogacanie Liturgii jest stałą częścią działalności chóralnej, zaś udział w koncertach okolicznościowych i festiwalach chóralnych, motywują do dalszej pracy i rozwoju formacji. Chór Inspirante ma za sobą udział w Triduum Cecyliańskim oraz Spotkaniach Chóralnych w Chełmie, VIII Festiwal Chórów Parafialnych w Lublinie, I Festiwal Międzynarodowy CRACOVIA SACRA ze Srebrnym Dyplomem, w 2019 r. IV Festiwal Międzynarodowy Cantantes Lublinensis, również ze Srebrnym laurem oraz udział w VII MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK w Rzeszowie otrzymując Brązowy Dyplom.
Dyrygentem i kierownikiem artystycznym Inspirante jest mgr sztuki - Małgorzata Świeca, absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, która na co dzień pracuje jako nauczyciel zajęć umuzykalniających z rytmiką w kilku przedszkolach lubelskich, a poza pracą realizuje swoje dodatkowe pasje artystyczne.
 
estiwalestiwal
estiwalestiwal
estiwal
estiwal