logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Kędziora w Częstochowskim Muzeum

    z dnia: 2012-04-12
W tym roku mija 40 lat pracy twórczej Jerzego Kędziory – mówi dyrektor Częstochowskiego Muzeum Janusz Jadczyk. - Tego nie możemy nie świętować. Prace Jerzego Kędziory znalazły się w sali „Gabinet Wybitnych Częstochowian”. Zwiedzający wystawę mogą zobaczyć m.in. rzeźby, plakaty, ale także multimedialną prezentację.
Kędziora w Częstochowskim MuzeumKędziora w Częstochowskim Muzeum

- W przedstawianiu artystów, staramy się aby oglądający ekspozycję miał wyobrażenie jak dana osoba pracowała czy jak tworzyła swoje dzieła – wyjaśnia Janusz Jadczyk.

- W przypadku takiego artysty jak Jerzy Kędziora, było bardzo trudno do sali ekspozycyjnej przenieść chociażby kawałek jego warsztatu. Dlatego zdecydowaliśmy się właśnie na taką multimedialną prezentację. Myślę, że wyszła ona bardzo dobrze.

Jerzy Kędziora to artysta o sławie międzynarodowej. Jego rzeźby – głównie balansujące - podziwiają ludzie w najróżniejszych zakątkach świata.

A w Dubaju są w programie obowiązkowym. Artysta przez wiele lat mieszkał

i tworzył w Częstochowie. Ale jakiś temu przeprowadził się do gminy Poczesna. Tutaj teraz mieszka, żyje i tworzy. Oprócz zdjęć z Muzeum – kilka fotek

z ekspozycji, z Poczesnej.

an

Więcej o wystawie Jerzego Kędziory – w najbliższym wydaniu „Spoiwa”.