logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Kto zna

    z dnia: 2023-10-09
historię zdjęcia?
fotafota
Córka mieszkańca gminy Poczesna – Wiesława Janasa, pani Magdalena - 15 lat temu kupiła zdjęcie na aukcji internetowej, kosztowało 9 zł. Co ją skłoniło do zakupu mocno zniszczonej fotografii?
- Córka od dawna wyszukuje w Internecie - i nie tylko - różnych pamiątek  - wyjaśnia Wiesław Janas. – I kiedy pojawiło się to zdjęcie wypatrzyła, że jest na nim napisane Gmina Poczesna. To właśnie skłoniło ją do zakupu. Ciekawostką jest również to, że sprzedający był z miejscowości Józefów spod Warszawy.
Jak wszedł w posiadanie tego zdjęcia? Tego niestety nie wiadomo…
Fotografia jest mocno zniszczona, a osoby które na niej są -  w zasadzie nie do rozpoznania. Oglądając zdjęcie można przypuszczać, że zrobił je profesjonalista z myślą o pocztówce. Czy jest więcej egzemplarzy? Z tyłu widnieje też pieczątka  właściciela zdjęcia, który mieszkał w Częstochowie.
          Historia tego zdjęcia – najprawdopodobniej z lat 20-tych XX wieku – może być bardzo interesująca. Tak jak i historia wędrówki fotografii z Poczesnej przez Częstochowę, aż do Józefowa.
Dlatego zwracam się z prośbą do osób, które mogą o tym zdjęciu coś powiedzieć. Może mają w swych zbiorach odbitki, może kogoś – ze swoich przodków – rozpoznają, a może gdzieś widzieli to zdjęcie.
Proszę o kontakt: aneta.nawrot@poczesna.pl lub tel.: 34 32 74 166.
 
Aneta Nawrotzam.an
 
fotafota
fotafota
fotafota
fota
fota
fota