logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Lato było, ale się skończyło...

    z dnia: 2012-10-01
... i z festynami oraz wszelkimi imprezami w plenerze, trzeba będzie poczekać aż do wiosny.
Lato było, ale się skończyło...Lato było, ale się skończyło...

- Witam Państwa bardzo serdecznie w imieniu wójta Gminy Poczesna – Krzysztofa Ujmy oraz, oczywiście, w swoim własnym imieniu – kilkanaście minut po godz. 15, w niedzielę, na letniej scenie Centrum Kultury w Poczesnej, rozpoczęła powitanie Renata Smędzik, sekretarz Gminy Poczesna. - Pogoda nam dopisała. Myślę, że będziecie się państwo świetnie bawić, bo atrakcji organizatorzy przygotowali wiele. Wspominając więc „barwy minionego lata” jeszcze raz życzę wszystkim wspaniałej zabawy.

- A ja oprócz życzeń doskonałej zabawy – dodała radna Eulalia Błaszak. - Zachęcam do odwiedzania stoisk i robienia zakupów. Dochód z tej imprezy zostanie przekazany na bardzo szczytny cel: świąteczne paczki dla dzieci.

Imprezę plenerową zorganizowało Koło Gospodyń Wiejskich Zawodzie i Gminne Centrum Kultury.

- Mimo, że ten festyn jest z okazji końca lata, to mam nadzieję, że będzie on początkiem imprez organizowanych przed pocześniańskim Centrum Kultury. Mamy piękną scenę – otwartą uroczyście 21 lipca przez pana wójta i śpiewaka operowego - Kazimierza Kowalskiego. Jest też wspaniały plac... - dorzuciła Anita Imiołek, szefowa Centrum Kultury w Poczesnej. - No to zaczynamy!

Organizatorzy zapewniali, że na niedzielnym festynie imprez nie zabraknie. I nie kłamali. Festyn był przemyślany i tym samym bardzo udany. Każdy kto przyszedł, znalazł coś dla siebie. Dzieci cieszyły się z dmuchawców, dorośli chętnie odwiedzali stoiska, na których można było kupić m.in.: bigos, gołąbki, ciasta... Dużym powodzeniem – jak to na jesień – cieszyły się przygotowane przez Kolo pieczonki, które „dochodziły”, w specjalnych, żeliwnych garnkach.

Nie zabrakło też czegoś dla ducha. Na początku imprezy zaprezentowali się ludowi artyści „Kwiaty jesieni”. Zaraz po nich wystąpił Wiejski Kabaret EWG – niespodzianka niedzielnego festynu. Co chwila gorąco oklaskiwany...

Patronat nad ostatnim, tego roku festynem, objął wójt Gminy Poczesna – Krzysztof Ujma.

an