logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Międzynarodowe Zawody Sportowe z okazji 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego

    z dnia: 2019-12-12
Rok 2018 był szczególny dla naszych narodów i państw. Polska i Litwa świętowali stulecie odzyskania swojej niepodległości. Dzieje naszych krajów od wieków przeplatają się w szczególny sposób. Dzisiaj spotkaliśmy się aby świętować Jubileusz Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który został założony 12 października 1919 roku w Hotelu Francuskim w Krakowie.
12 grudnia 2019 roku, w sali konferencyjnej w Poczesnej odbyło się spotkanie z naszymi przyjaciółmi z Litwy. Swoją obecnością zaszczycili nas: Genadij Baranowicz - Starosta Białej Waki, Prezes Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, Wójt gminy Poczesna - Krzysztof Ujma, ks. Tomasz Kośny - z Parafii p.w. Bożego Ciała we Wrzosowej, przedstawiciele Regionalnej Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego z Częstochowy w osobach: Jerzy Raganiewicz, Maciej Hupa, Włodzimierz Prochaska, Paweł Moskal - członkowie Zarządu, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Gustawa Morcinka w Poczesnej - Jadwiga Knapik, główny specjalista do spraw sportu - Paweł Wiśniewski. Wójt gminy -  Krzysztof Ujma otrzymał podziękowanie za pomoc i wsparcie w organizacji różnych sportowych przedsięwzięć. W spotkaniu udział wzięła również młodzież z terenu gminy Poczesna oraz uczniowie z : Gimnazjum im. Elizy Orzeszkowej w Białej Wace, Gimnazjum im. Michała Balińskiego w Jaszunach, Gimnazjum im.Anny Krepsztul w Butrymańcach wraz z opiekunami: Dimitrijem Biezujewskim oraz Józefem Kozłowskim. Uroczystość rozpoczął występ wokalny w wykonaniu Marii Pietrzak ze SP w Poczesnej, która wykonała utwór „Przez ciernie do nieba” oraz kolędę „ Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Wszyscy zgromadzeni mogli też obejrzeć przedstawienie pt.: „Mikołajkowa przemiana” wyreżyserowane przez administratora świetlicy w Bargłach - Grażynę Jarawkę. Po części artystycznej zostały zorganizowane warsztaty plastyczne oraz warsztaty teatralne, rozgrywki sportowe (ringo,piłka siatkowa, tenis stołowy). Polski Komitet Olimpijski to wspaniała historia, promocja sportu i olimpijskich wartości. Dla absolutnej większości sportowców medal igrzysk olimpijskich jest jednym z absolutnie największych osiągnięć, jakie mogą nastąpić w sporcie. Na cały medalowy dorobek polskich olimpijczyków składa się 305 krążków. Igrzyska i ruch olimpijki to jednak nie tylko medale.To przede wszystkim duch sportu, uczciwej rywalizacji i przyjaźni. Tego właśnie dzisiaj byliśmy świadkami w Hali Sportowej w Poczesnej, podczas  Międzynarodowych Zawodów Sportowych.
Iwona Skorupa
fot.- Beata Kaszyca