logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Mieszkasz na terenie gminy Poczesna,

    z dnia: 2019-02-05
a czy twój podatek PIT zasila budżet naszej Gminy?

Jednym ze źródeł dochodów gminy jest udział w podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT).

Zgodnie z prawem, w przypadku podatku PIT właściwym miejscem rozliczania się osoby fizycznej jest urząd skarbowy właściwy według miejsca zamieszkania nie zaś zameldowania podatnika w ostatnim dniu roku podatkowego.

Jeżeli mieszkasz w Gminie Poczesna a nie jesteś tutaj zameldowany i chcesz aby część twojego podatku była przeznaczona na realizację zadań na terenie Gminy Poczesna to powinieneś zgłosić w Urzędzie Skarbowym adres zamieszkania. Można to zrobić w okresie rozliczeniowym podające w formularzu PIT adres zamieszkania na terenie gminy Poczesna oraz wskazać dane właściwego urzędu skarbowego, jest to Pierwszy Urząd Skarbowy w Częstochowie.
Dodatkowo w każdej chwili można wypełnić jednostronicowy formularz
ZAP-3, który jest dostępny na stronie internetowej Ministerstwa Finansów lub
w każdym urzędzie skarbowym. W formularzu należy podać imię i nazwisko, numer PESEL,
adres zamieszkania oraz numer rachunku bankowego, na który będą wpływać np. zwroty podatku. Wypełniony formularz ZAP-3 można złożyć osobiście lub wysłać pocztą do właściwego ze względu na miejsce zamieszkania urzędu skarbowego.

Wójt gminy Poczesna 
Krzysztof Ujma


Skarbnik Gminy
Halina Paruzel-Tkacz