logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Milionowa dotacja

    z dnia: 2009-05-29
O dotacje w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego mogły się ubiegać publiczne oraz niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej, jednostki samorządu terytorialnego, a nawet Kościoły – byle miały w statucie działalność w publicznym systemie ochrony zdrowia. Do rozdysponowania przewidziano 12,3 mln euro.
Milionowa dotacjaMilionowa dotacja
Inicjatorem złożenia projektu : „Dostosowanie Ośrodka Zdrowia w Poczesnej do standardów sanitarnych i medycznych” był Wójt Gminy Poczesna Krzysztof Ujma. Z Regionalnego Programu Operacyjnego Gmina dostała 1 mln 300 tysięcy złotych.
Budynek Przychodni w Poczesnej wielokrotnie był odświeżany, dobudowywano konieczny podjazd, niestety nigdy nie doczekał się kapitalnego remontu. Prace przebiegać mają w taki sposób, aby pacjenci jak najmniej to odczuli. Koniec remontu przewidziany jest na drugi lub trzeci kwartał 2010 roku.
Remont Ośrodka Zdrowia w Poczesnej ma zapoczątkować dostosowywanie do standardów europejskich pozostałych gminnych Ośrodków Zdrowia. W chwili obecnej w trakcie opracowywania jest projekt techniczny zagospodarowywania części Domu Dziecka we Wrzosowej, skończony jest już natomiast projekt budowy Ośrodka Zdrowia w Nieradzie.