logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Muzyka Kościołów Wschodnich

    z dnia: 2008-05-19
4 maja w kościele parafialnym we Wrzosowej, na zaproszenie ks. proboszcza Piotra Łysikowskiego oraz Wójta Gminy Poczesna wystąpił Chór Kameralny im. Dmytro Bortniańskiego Państwowej Filharmonii w Czernihowie na Ukrainie pod batutą Lubomira Bondaruka. Chór był uczestnikiem 18.
Muzyka Kościołów WschodnichMuzyka Kościołów Wschodnich
Gmina PoczesnaMiędzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej Gaude Mater, który odbywał się pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Metropolity Częstochowskiego oraz Prezydenta Miasta Częstochowy. Zgromadzona publiczność mogła wysłuchać wspaniałej muzyki kościołów wschodnich, zarówno w czasie eucharystii, jak i podczas oddzielnego koncertu. Chór mieszany liczący 34 osoby zachwycił krystalicznie czystym głosami i niezwykłą ekspresją. Z całą pewnością występ dał możliwość odczucia niezwykłego ducha ekumenizmu, w sytuacji łączenia liturgii obrządku łacińskiego z prawosławnym śpiewem, co nie zdarza się co dzień.