logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Na stadionie lekkoatletycznym CKS Budowlani odbyła się kolejna XVI edycja „Olimpiady Razem”

    z dnia: 2018-09-14
Integracyjne Zawody Lekkoatletyczne rozpoczęły dziś 16 już edycję Olimpiady Razem na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym. Podczas integracyjnego pikniku sportowo-rekreacyjnego spotkali się podopieczni placówek z oddziałami integracyjnymi, klubów sportowych, stowarzyszeń, fundacji zrzeszających niepełnosprawnych z Częstochowy i z całego powiatu częstochowskiego.
Olimpiada rozpoczęła się uroczystym przemarszem wszystkich grup, poprowadzonym przez Orkiestrę Dętą z Mykanowa. Zgodnie z ceremoniałem olimpijskim zapłonął znicz, złożono przysięgę oraz odegrano hymny: państwowy i olimpijski. Organizatorem olimpiady był LKS Gol-Start Częstochowa i Starostwo Powiatowe w Częstochowie. Zawodnicy rywalizowali m.in. w kręglach, skoku w dal. Podczas tej imprezy nie liczył się jednak wynik sportowy, a przede wszystkim możliwość rywalizacji z rówieśnikami na prawdziwej bieżni i integracja z kolegami. Tegoroczna Olimpiada Razem była wyjątkowo udana i wzięło w niej udział wielu zawodników i kibiców. Trybuny stadionu Budowlanych szczelnie zapełniła publiczność. Gminę Poczesna reprezentował Zespół Folklorystyczny „Wrzosowianie” z Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej. Młodzież i przybyłych gości powitał Prezes LKS Gol-Start Czestochowa - Robert Nowakowski oraz Starosta Powiatu Częstochowskiego –Krzysztof Smela.
 
Iwona Skorupa