logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Nowy Punkt Pobrań we Wrzosowej

    z dnia: 2022-03-31
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, iż wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, w celu usprawnienia obsługi w zakresie pobierania materiału do badań laboratoryjnych, od dnia 4 kwietnia 2022 r. tj. najbliższego poniedziałku zostanie uruchomiony nowy punkt pobrań podstawowych badań laboratoryjnych dla pacjentów- podkreśla w swojej wypowiedzi Wójt Gminy Poczesna - Krzysztof Ujma.
Punkt pobrań będzie się mieścił w Ośrodku Zdrowia we Wrzosowej, przy ul. Strażackiej 27. Będzie działał trzy razy w tygodniu: w poniedziałek, środę i w czwartek, w godzinach 8:00 - 10:00.
Materiał będzie pobierany na miejscu,  w gabinecie zabiegowym, który został dostosowany do  wymagań oraz wyposażony w aparaturę pomiarowo-badawczą. W tym celu zostało wydzielone stanowisko do pobierania krwi oraz zakupione  krzesło, które jest  wyposażone w szerokie, bardzo wygodne podłokietniki. Docelowo gabinet zabiegowy będzie znajdował się na pierwszym piętrze. W tym celu prace remontowo - dostosowawcze rozpoczynają się w miesiącu kwietniu. Pobrany materiał  będzie przewożony do laboratorium w Poczesnej, gdzie część badań będzie opracowywana na miejscu, pozostałe próbki  będą wysyłane do  laboratorium z zewnątrz. Od poniedziałku placówka będzie posiadała nowy  sprzęt do badania moczu, który umożliwi w ciągu 6 sekund zbadać dokładnie próbkę. Sprzęt ten będzie dzierżawiony.
Planowana jest również zmiana urządzenia do badania hematologicznego tzw. analizatora biochemicznego o wydajności 250 testów fotometrycznych na godzinę. Do wszystkich badań będziemy wykorzystywać wyłącznie certyfikowane odczynniki, zestawy i wyposażenie pomiarowo-badawcze oraz paski kontrolne.
Każdy z Państwa może liczyć na profesjonalną i przyjazną obsługę, która doradzi, profesjonalnie pobierze krew do badań oraz udzieli odpowiedzi na wszelkie pytania.
Na badania krwi nie trzeba się wcześniej umawiać ani zapisywać. Wystarczy przyjść w godzinach otwarcia punktu pobrań. Liczba badań laboratoryjnych nie będzie ograniczona.
Mamy nadzieję, że podjęte przez nas działania pozytywnie wpłyną na komfort korzystania z  naszych usług w zakresie realizacji badań laboratoryjnych w naszej placówce. Wierzymy w wartość współpracy i dzielenia się doświadczeniami oraz w potencjał naszych pracowników –dodaje nowy Dyrektor GZOZ - Aneta Sowińska.
tekst i zdjęcia: Iwona Skorupa