logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie

    z dnia: 2019-09-02
To już tradycja, że w pierwszym tygodniu września odbywają się Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie. To jeden z najpiękniejszych dni w roku dla rolnika - to święto plonów i odpoczynku po ciężkiej pracy. To wyraz szacunku dla tradycji i dla chleba. Dożynki w naszym kraju mają długą i piękną tradycję. Są świętem rolników oraz świętem polskiej wsi. Uświadamiają, jaką wartością w naszym życiu była i jest praca rolnika, jak cenny jest chleb powszedni.
W tę wielowiekową tradycję wpisała się również społeczność Gminy Poczesna, którą reprezentowało KGW Zawodzie i Kolonia Borek z Przewodniczącą Anną Rak. Już tradycyjnie Dożynkom Jasnogórskim towarzyszą  Dni Europejskiej Kultury Ludowej oraz  XXVIII Krajowa Wystawa Rolnicza.  W ramach pierwszego wydarzenia  gościli wystawcy prezentujący rękodzieło i wyroby regionalne rodem z różnych krajów europejskich. Z kolei Krajowa Wystawa Rolnicza to największa w regionie śląskim i jedna z największych w kraju impreza o charakterze wystawienniczo-targowym.  Organizatorem Wystawy jest Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie przy współudziale Urzędu Miasta Częstochowy. W tym roku stoisko Gminy Poczesna odwiedził Wójt Gminy Poczesna - Krzysztof Ujma oraz Dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Częstochowie - Piotr Dobosz.
tekst - Iwona Skorupa