logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Ogólnopolskie Wyróżnienie Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy.

    z dnia: 2022-06-13
Tradycyjnie już w drugą sobotę czerwca, w tym roku przypadło to 11 dnia, odbyła się XXXII Ogólnopolska Pielgrzymka Sportowców do Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasną Górę, której organizatorem było Katolickie Stowarzyszenie Sportowe Rzeczpospolitej Polskiej w Warszawie.
Ogólnopolskie Wyróżnienie Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy.Ogólnopolskie Wyróżnienie Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy.


O godzinie 9.00 w Auli Św. Jana Pawła II odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnień osobom zasłużonym dla rozwoju sportu oraz uroczystość 60-lecia kapłaństwa ks. Prałata Mirosława Mikulskiego. Pielgrzymkę objął honorowym patronatem Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Szymon Giżyński, którego z racji ważnych obowiązków służbowych podczas uroczystości zastępowała małżonka i jednocześnie Redaktor Naczelna Gazety Częstochowskiej Pani Urszula Giżyńska.
Wójt Gminy Poczesna Krzysztof Ujma otrzymał OGÓLNOPOLSKIE WYRÓŻNIENIE za bezgraniczne zaangażowanie i bezinteresowną działalność na rzecz podejmowania inicjatyw związanych z wyrównywaniem szans uprawiania sportu przez dzieci i młodzież. To wyjątkowe i prestiżowe wyróżnienia otrzymało jeszcze kilka osób, a wśród nich Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego Pani Beata Kocik, Radny Miasta Częstochowy Paweł Ruksza, Dyrektor Departamentu Sportu w Urzędzie Marszałkowskim Paweł Rassek, czy Jan Widera Prezes Zarządu Stadion Śląski. Przy wręczaniu nagrody Wójtowi Gminy Poczesna Krzysztofowi Ujmie obecny był Gł. Spec. ds. Sportu i Wiceprezes Katolickiego Stowarzyszenia Sportowego Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie Paweł Wiśniewski.
Po tej uroczystości o godzinie 11.00 w Bazylice pw. Znalezienia Krzyża Świętego i Narodzenia Najświętszej Maryi Panny odprawiona  została Msza Święta, którą koncelebrował jubilat ks. Prałat Mirosław Mikulski.
Po mszy świętej odbyło się ponownie w Auli Św. Jana Pawła II spotkanie robocze przedstawicieli klubów sportowych z całej Polski, które kontynuują lub rozpoczną współpracę z KSS RP w Warszawie i otrzymają dofinansowanie na działalność (m.in. na szkolenie w klubach piłki nożnej, szkolenie w parafialnych klubach sportowych i organizację imprez sportowych, czy rekreacyjnych). Wśród nich znalazły się trzy kluby z terenu naszej GMINY. Są to: PKS Victoria Poczesna, GKS Grom Poczesna i KS Olimpia Huta Stara.
Gratulujemy serdecznie Panu Wójtowi i naszym klubom sportowym.
Paweł Wiśniewski