Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna

Początek ferii - na sportowo

z dnia: 2016-02-15
W sobotę, 13 lutego odbył się Ogólnopolski Turniej Juniorów młodszych i Młodzików w Badmintonie.
kometka-13lutegokometka-13lutego
Organizatorami byli: Gimnazjum w Poczesnej i współpracujący zgodnie z umową partnerską Ludowy UKS Jedynka Częstochowa. Sędzią zawodów był – Jarosław Ociepa.
Honorowy patronat nad zawodami objął Wójt Gminy Poczesna - Krzysztof Ujma, który był z nami obecny i przywitał zawodników z: MMKS Gdańsk, UKSB Millennium Warszawa, BKS Kolejarz Częstochowa, MKS Dwójka Blachownia, UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza, KS SET Mazańcowice, STB Energia Lubliniec, ULKS Lotka gm. Olsztyn, MKS Orlicz Suchedniów, UKS Badminton Stare Babice, LKS Technik Głubczyce, UKS Junior Wrzosowa, LUKS Jedynka Częstochowa.
Gratulacje dla wszystkich zwycięzców, którzy otrzymali medale dyplomy i nagrody rzeczowe.
Wszystkim należą się słowa uznania za walkę nawet z zawodnikami o wiele wyżej notowanymi w rankingu. Każdy uczestnik i opiekun otrzymał pamiątkowy Jasnogórski kalendarz.

Debel dziewcząt U-15

1 m-ce Weronika Górniak UKSB Milenium Warszawa / Aleksandra Pająk MKS Orlicz Suchedniów

1 m-ce Mikołaj Wrzalik / Dominka Chojnacka - SKS Matchpoint Ślęza

2 m-ce Jan Gawor - MKS Dwójka Blachownia / Julia Jackowska - ULKS Lotka gm. Olsztyn

3 m-ce Karol Szempliński / Weronika Szemplińska - UKS Badminton Stare Babice.

Bardzo dobry występ zanotowali zawodnicy UKS Junior Wrzosowa. Para Bartosz Majewski i Filip Matysiak zwyciężyli w grze podwójnej pokonując kolejno pary: Miłosz Miernik/ Marcin Piwowar (MKS Orlicz Suchedniów) 19/21, 21/19, 21/14 oraz Stanisław Olearczyk/ Szymon Wiercigroch (KS Set Mazańcowice) 21/14, 21/18. W grze pojedynczej Filip zajął trzecie miejsce. W grupie ograł Marcina Piwowara (MKS Orlicz Suchedniów) 21/18, 21/13 oraz Stanisława Olearczyka 21/19, 21/13. W decydującym meczu o wejście do finału uległ późniejszemu triumfatorowi Jakubowi Gireniowi 21/23, 11/21. Szczególnie zacięty był w tym meczu pierwszy set, w którym Filip najpierw obronił dwie lotki setowe, później sam miał jedną taką szansę by w końcu przegrywając trzy kolejne wymiany przegrać tę partię. W drugim secie przewaga przeciwnika była już wyraźna. Bartek w decydującym meczu o wyjście z grupy przegrał z Janem Lewandowski (BKS Kolejarz Częstochowa) 8/21, 15/21. Gorzej wypadła tym razem Martyna Bala ulegając w grze pojedynczej swoim przeciwniczkom w grupie. Również Aleksandra Bereza (LUKS Jedynka Częstochowa) musiała uznać wyższość swoich grupowych przeciwniczek. W grze podwójnej w parze z Aleksandra Paluch (KS Set Mazańcowice) zajęła czwarte miejsce. Należy jedna zaznaczyć, że Martyna zagrała z zawodniczkami starszymi od siebie. Z powodu choroby z turnieju musieli wycofać się Natalia Rosińska, Bartosz Ujma, Julia Ujma i Dawid Mraz. Komplet wyników jest dostępny na stroniehttp://www.tournamentsoftware.com/sport/tournament.aspx?id=FDE333 9F-ECE1-4D1F-8940-FB161F8985DC.