logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Połączenie autobusowe linia nr 68

    z dnia: 2021-01-04
Urząd Gminy Poczesna poinformował swoich mieszkańców, że od 1 stycznia 2021 roku - w związki z drogowymi pracami remontowymi, które prowadzone są na terenie gminy nastąpi zmiana w rozkładzie jazdy autobusu nr 68 oraz zostanie wprowadzone – dla wygody mieszkańców – dodatkowe połączenie - 68 Gm (gminny).

Szczegółowo zostały podane trasy:

- linii miejskiej nr 68: Zajezdnia MPK – Kolonia Poczesna ul Bociania Górka i Kolonia Poczesna ul. Bociania Górka - Zajezdnia MPK;

- linii 68 Gm (gminny) zsynchronizowanej z linią miejską nr 68 na trasie Kolonia Poczesna ul. Bociania Górka – Nierada ul. Gajowa.

Zamieszczono także rozkłady jazdy zarówno autobusu miejskiego jak i 68 Gm (gminny).

Dzięki takiemu rozwiązaniu – poprzedzonego wnikliwą analizą – mieszkańcy gminy Poczesna, którzy korzystają z tego połączenia nie stracili możliwości dojazdów. Należy podkreślić, że rozkład jazdy autobusu miejscego został zsynchronizowany z rozkładem 68 Gm (gminny).

Wprowadzone w życie rozwiązanie komunikacyjne spowodowane jest remontami drogowymi, które prowadzone są na terenie gminy Poczesna, i które po zakończeniu porawią również bezpieczeństwo zarówno zmotoryzowanych mieszkańców gmminy Poczesna, jak i pieszych oraz kierowców przejeżdżających przez gminę.

Podkreślic należy, że na remontowanym odcinku DW 791 zostanie zainwestowane ok. 27 milionów złotych. Prawie w całości zostanie wybudowana wsponiana droga. Powstaną dwa ronda, most na Warcie, chodniki. Zostanie wykonane odwodnienie i oświetlenie. Gmina Poczesna – z powodzeniem - zabiegała, aby powyższa inwestycja weszła do planu działań Marszałka woj. śląskiego i Zarządu Dróg Wojewódzkich.

 

Aneta Nawrot