logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia występu Klaudii Ujmy

    z dnia: 2023-04-22
mieszkanki Gminy Poczesna! Wydarzenie będzie emitowane w muzycznym show - SZANSA NA SUKCES, w najbliższą niedzielę, 23 kwietnia o godz. 15.15 na kanale TVP2.
Klaudia Ujma ma 18 lat i jest mieszkanką miejscowości Wrzosowa, w Gminie Poczesna. Taniec i śpiew są jej pasją od zawsze. Klaudia to młoda osoba, która doskonale potrafi realizować swoje pasje, nie zaniedbując przy tym nauki. Obecnie uczęszcza do klasy maturalnej.
Przygoda ze śpiewem zaczęła się od udziału w szkolnym „Mam talent”, w którym to 8–letnia Klaudia zaśpiewała piosenkę „Laleczka z saskiej porcelany” podbijając serca widowni. Ten pierwszy sukces – przyniósł kolejne. Klaudia wystąpiła na wojewódzkim konkursie „Gala piosenki dziecięcej”, w którym śpiewając piosenkę „Puszek Okruszek” zdobyła wyróżnienie. Klaudia zaczęła uczęszczać na zajęcia wokalne i taneczne, od najmłodszych lat muzyka była jej światem. Jej pasja zaczęła być doceniana i nagradzana na różnych konkursach muzycznych na szczeblu: powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim.
Największe sukcesy Klaudii to, między innymi:
I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym „Sancta Maria”
I miejsce w XXVIII Międzywojewódzkim Przeglądzie Amatorskich Zespołów Muzycznych i Solistów Interpretacje - Boronów
II miejsce w V Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Kielcach
I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Piosenek Agnieszki Osieckiej „Rozśpiewać Świat” Kamienica Polska
II miejsce w Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej Myszków
Grand Prix w Powiatowym Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej ,,Historia Pieśnią Pisana”
I miejsce w XV Częstochowskich Spotkaniach z Piosenką „Kolorowy Mikrofon”
I miejsce w przeglądzie Pieśni Patriotycznej „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”
III miejsce w I Jurajskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek-Łazy
Klaudia bardzo lubi występować na scenie i dawać radość tym, którzy ją oglądają i słuchają. O tym, że jej występy podobają się widowni świadczą nie tylko czołowe miejsca w konkursach, ale także słowa uznania i gratulacje, również od osób które jej nie znają.
Klaudia promuje Gminę Poczesna. Występowała w Filharmonii w Częstochowie, uświetniła Galę wręczenia Statuetek przez Starostę Powiatu Częstochowskiego. Wystąpiła też w Regionalnym Ośrodku Kultury podczas promocji kalendarza wydanego przez Powiat Częstochowski.
Nie wyobraża swojej przyszłości bez występów artystycznych, ponieważ występowanie na scenie sprawia jej ogromną radość i uwielbia to robić. Może za kilka lat zobaczymy śpiewającą i tańczącą Klaudię w jakimś wielkim musicalu. Serdecznie Jej tego życzymy.
Iwona Skorupa
https://www.facebook.com/strona.poczesna/videos/571759018096407zam. an