logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Śladami Doktora Dolittle….

    z dnia: 2019-01-30
Gminą Bibliotekę Publiczną w Poczesnej odwiedziły dzisiaj przedszkolaki z Przedszkola w Poczesnej, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.
Tymi słowami rozpoczęła się ich dzisiejsza przygoda z książką -„ Bardzo dawno temu żył doktor, a nazywał się Dolittle, John Dolittle. Doktor bardzo lubił zwierzęta i posiadał ich sporą gromadkę. Poza złotą rybką, mieszkającą w stawie z tyłu ogrodu, trzymał króliki w spiżarni, białe myszki w fortepianie, wiewiórkę w bieliźniarce i jeża w piwnicy”. Dzisiaj przedszkolaki poznały znaną na całym świecie powieść dla dzieci. To kolorowa klasyka, z pięknymi, pełnymi barw i ciepła ilustracjami znanej graficzki Anny Cywińskiej. To obowiązkowa pozycja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy pamiętają, jak to jest być dzieckiem. Historia sympatycznego doktora Dolittle, który posiada niezwykłą umiejętność - rozumie język zwierząt! Wraz ze swoimi zwierzęcymi, przyjaciółmi wyrusza na Czarny Ląd, by pomóc małpom. Na miejscu wszyscy przeżywają wiele emocjonujących przygód. Cały cykl książek o sławnym doktorze pachnie przygodą i tętni pozytywną energią.
Iwona Skorupa