logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Sportowy Mikołaj czyli „Gwiazdy Sportu i Estrady Dzieciom”

    z dnia: 2021-12-06
Jak co roku stowarzyszenie Speedway Fan Club prowadzone przez Janusza Danka zorganizowało już po raz 25 akcję dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. W spotkaniu z dzieciakami wzięło udział wiele znakomitości związanych z miastem Częstochowa.
Gminę Poczesna reprezentowali przedstawiciele ZF „Wrzosowianie” z Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej, którzy wykonali program artystyczny przygotowany pod kierunkiem Justyny Wilk.
Akcja organizowana przez Speedway Fan Club Częstochowa na stałe wpisała się w kalendarz imprez charytatywnych. Wszystko zaczęło się dwadzieścia pięć lat temu, jak mówi sam prezes - Janusz Danek – „… zaczęło się z potrzeby serca. Teraz jest to naprawdę spora impreza, która na stałe wpisała się w nasz kalendarz, ale gdyby nie wsparcie partnerów, darczyńców...nie udałoby się tego wszystkiego zorganizować”. Z roku na rok w akcję angażuje się coraz więcej osób, z czasem przyłączyły się kluby sportowe i gwiazdy sportu oraz estrady. Pierwsze imprezy odbywały się w "Studni", a następnie w „Stacherczaku”, gdzie po dzień dzisiejszy gości tam m.in. Święty Mikołaj. Pomagają wszyscy, bowiem jest to akcja potrzebująca dużego zaangażowania wielu ludzi. Przygotowania rozpoczynają się kilka tygodni wcześniej, tak, by tego jednego dnia, wszystko było dopięte na ostatni guzik. W tegorocznej imprezie udział wzięło wiele znanych osobistości ze świata sportu oraz estrady i szklanych ekranów. Jak co roku nie zabrakło parlamentarzystów, gości honorowych i specjalnych, działaczy. Prezes Stowarzyszenia Speedway Fan Club Częstochowa - Janusz Danek uhonorował wszystkich zasłużonych działaczy symbolicznym medalem mikołajkowym m.in. Wójta Gminy Poczesna - Krzysztofa Ujmę. W imieniu Wójta Gminy Poczesna medal odebrała Iwona Skorupa - Dyrektor GCKIiR w Poczesnej. Jest to odznaczenie przyznawane osobom o wielkim sercu, stanowiącym wzór wrażliwości społecznej za ich społeczne zaangażowanie i pomoc potrzebującym. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie.
Iwona Skorupa