logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Spotkanie członkiń KGW z Nowej Wsi

    z dnia: 2023-08-06
W sobotnie popołudnie 5 sierpnia w świetlicy wiejskiej w Nowej Wsi spotkały się członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Nowej Wsi. Spotkania organizowane są cyklicznie, żeby porozmawiać, pośpiewać, zjeść coś pysznego i po prostu być razem.
KGW - Nowa wiesKGW - Nowa wies
Kilka słów na temat historii naszego Koła.
W 1960 roku Wanda Krzętowska zainicjowała powstanie Koła Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi. Po otrzymaniu w darowiźnie działki od Piotra i Feliksa Rosińskich, wybudowano świetlicę wiejską. Materiał na budowę pozyskano ze starego budynku rozebranego w Hucie Starej.
I tak rozpoczęła się działalność naszego Koła. Kolejnymi przewodniczącymi były: Zofia Blukacz, Janina Ociepa, Jadwiga Ścigała, ponownie Zofia Blukacz, Teresa Dzięcioł, Maria Polaczkiewicz, Danuta Nalepa, a od 2008 roku do dziś Danuta Markowska.
W świetlicy były i są organizowane różne wiejskie i gminne uroczystości, imprezy rodzinne, wesela, spotkania seniorów, młodzieży i dzieci. Organizowane są też zabawy sylwestrowe, karnawałowe. Dzień Dziecka, Dzień Kobiet, Mikołajki, spotkania edukacyjne i sportowe.
Tym razem zorganizowano biesiadę członkiń Koła Gospodyń Wiejskich z Nowej Wsi. Przybyły na spotkanie 22 członkinie. Wszystkie pięknie ubrane i uczesane. W miłej atmosferze spędziłyśmy wieczór przy domowym cieście i pysznej pizzy. Każda z Pań otrzymała słodki upominek. Były wspomnienia, śpiewy i plany na kolejne spotkania. Już samo wyjście z domu i spotkanie się ze znajomymi i przyjaciółmi daje wiele radości i integruje społeczność lokalną. Wszyscy zgodnie przyznali, że takie spotkania powinny odbywać się częściej.
Zapraszamy młodych mieszkańców Nowej Wsi do członkostwa w naszej organizacji.
Halina Synakiewicz

zam. an
 
 
KGW - Nowa wiesKGW - Nowa wies
KGW - Nowa wiesKGW - Nowa wies
KGW - Nowa wiesKGW - Nowa wies
KGW - Nowa wiesKGW - Nowa wies
KGW - Nowa wies
KGW - Nowa wies
KGW - Nowa wies
KGW - Nowa wies