logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Spotkanie z pisarką

    z dnia: 2023-10-05
W środę, 4 października 2023 r. w Gminnym Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej odbyło się spotkanie autorskie z Tanyą Valko - polską pisarką i poetką. Na spotkaniu obecny był Wójt Gminy Poczesna - Krzysztof Ujma, słuchacze Uniwersytetu III Wieku, czytelnicy, którzy słuchając dzisiejszych opowieści, oczami wyobraźni mogli przenieść się w różne zakątki świata.
pisarkapisarka
Spotkanie autorskie z Tanyą Valko było również okazją do rozpoczęcia roku akademickiego 2023/2024 słuchaczy Uniwersytetu III Wieku w Poczesnej. Jak wspomniała prezes -Beata Kaszyca jest wiele planów związanych z cyklem tegorocznych wykładów, nie zapominając przy tym o wyjazdach na wydarzenia kulturalne, jak i wycieczkach krajoznawczych. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim słuchaczom za dzisiejszą, liczną obecność i miłą atmosferę, która nam towarzyszyła.
Tanya Valko w swoich dwóch sagach – azjatyckiej i arabskiej – opisuje losy fikcyjnych osób, jednak inspiracją do powstania niektórych, są ludzie jej znani bądź postaci historyczne, chociażby pułkownik Mummar Kaddafi. Pisarka na spotkanie autorskie przybyła do nas ze swoim moderatorem, a prywatnie mężem, razem z którym przedstawili historie ze swojego podróżniczego życia. Opowiadali o przygodach oraz sytuacjach wspólnie przeżytych, których przez 20 lat pobytu w krajach arabskich, nieco się uzbierało. Autorka w swoich książkach ujawnia tematy tabu i porusza tematy zamiatane pod dywan. To niesamowicie interesująca postać, posiadająca ogromną wiedzę na temat krajów arabskich i panujących tam zwyczajów.
Tanya Valko z ogromnym entuzjazmem i tęsknotą opisywała życie w Libii, w której spędziła, aż 13 lat swego życia i która była i jest najbliższa jej sercu. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się m.in.: jakie są pasje Pani Tanyi, jak spędza wolny czas, jakie ma plany pisarskie i nie tylko. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Na zakończenie tego wyjątkowego wydarzenia wszyscy zainteresowani mogli nabyć książki wraz z autografem. Dziękujemy za emocje i piękne chwile spędzone w świecie książki. Po spotkaniu każdy wyszedł bogatszy o nowe przeżycia, a autografy w książkach, to tylko wisienka na torcie. Serdecznie dziękujemy pani Tanyi, panu Igorowi oraz wszystkim uczestnikom za przybycie!
I.Skorupa; fot. Krzysztof Szczepanik, Beata Kaszyca
zam, an
 
pisarkapisarka
pisarkapisarka
pisarkapisarka
pisarkapisarka
pisarkapisarka
pisarkapisarka
pisarkapisarka
pisarkapisarka
pisarka
pisarka
pisarka
pisarka
pisarka
pisarka
pisarka
pisarka