logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Sprawa o wydanie pozwolenia

    z dnia: 2014-03-06
16 października 2012 roku do Urzędu Gminy w Poczesnej wpłynął wniosek o ustalenie warunków zabudowy dla inwestycji – budowa elektrowni wiatrowej o mocy 1,5 MW wraz z drogami wewnętrznymi, parkingiem dla celów montażu, przyłączem kablowym dla zakładu, w miejscowości Bargły. 
Sprawa o  wydanie pozwoleniaSprawa o  wydanie pozwolenia

W toku postępowania tut. urząd miał na uwadze rzetelne prowadzenie sprawy oraz zapewnienie prawidłowego udziału wszystkim, którzy mogliby mieć w tej sprawie swój interes prawny. Wnioskodawca określił zasieg oddziaływania inwestycji. Urząd uznał właścicieli nieruchomości położonych w zasięgu oddziaływania planowanej inwestycji - w sumie było to ponad 100 osób – w większości mieszkańcy miejscowości Bargły (gm. Poczesna) i Zawisna (gm. Kamienica Polska) za strony postępowania.

Analizujący sprawę inżynier - architekt, przeprowadził zgodnie z obowiązującymi przepisami analizę warunków niezbędnych do wydania decyzji o warunkach zabudowy dla planowanej inwestycji, z której wynika iż wnioskowane zamierzenie nie spełnia wszystkich warunków, które są niezbędne do wydania pozytywnej decyzji o warunkach zabudowy.

W związku z powyższym decyzja wójta gminy Poczesna – Krzysztofa Ujmy - była odmowna.

Wnioskodawca, na mocy prawnej, odwołał się od decyzji wójta gminy Poczesna, do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Częstochowie po rozpatrzeniu wniesionego odwołania uchyliło zaskarżoną decyzję i przekazało sprawę do ponownego rozpatrzenia przez organ I instancji. W uzasadnieniu niniejszej decyzji SKO min. ograniczyło strony postępowania tylko do właścicieli działek bezpośrednio sąsiadujących z terenem wnioskodawcy.

Na tę decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach złożyło dwóch właścicieli działek, wcześniej uznanych przez tut. urząd za strony postępowania, a które zgodnie z decyzją SKO straciły status stron tego postępowania.

Obecnie akta sprawy znajdują się w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gliwicach.

ho