logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Świąteczne konkursy roztrzygnięte

    z dnia: 2009-02-08
17 grudnia komisja jury w składzie Ewa Pęciak - przewodnicząca, Karolina Grzyb, Adrianna Sarnat-Ciastko oraz ks. Dariusz Gach, wyłoniło najlepsze prace spośród tych, które wpłynęły na dwa konkursy poświęcone tradycjom Bożego Narodzenia.
Świąteczne konkursy roztrzygnięteŚwiąteczne konkursy roztrzygnięte
Siódma już edycja Jurajskiego Konkursu Plastycznego „Tradycyjne ozdoby choinkowe” odbywała się pod patronatem Starosty Częstochowskiego oraz Wójta Gminy Poczesna. Współorganizatorem konkursu prócz Gminnego Centrum Kultury był także Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie. Na konkurs wpłynęło 49 prac, które były oceniane pod względem oryginalności pomysłu i estetyki pracy oraz niezależności od produktów dostępnych na rynku. Ważnym aspektem branym pod uwagę była również samodzielność wykonania, co tyczyło się przede wszystkim najmłodszych kategorii wiekowych. Ostatecznie w: I kategorii wiekowej (6-8 lat) zwyciężyła Kamila Górniak (SP Poczesna), II miejsce zajęła Milena Suszek (PP Poczesna) III Kajetan Kowalik (SP nr 52 Częstochowa). W tej grupie wiekowej Alicji Tomala (PP Poczesna), Oliwii Szewczyk (PP Poczesna) oraz Oli Niedźwieckiej (ZSP Słowik) przyznano wyróżnienia. W II kategorii wiekowej (9-13 lat).
I miejsce zdobyły prace Wojciecha Krawczyka (ZS Huta Stara B), II Adrianny Żurek (SP nr 52 Częstochowa), III Ani Bednarek (ZS Wrzosowa). W tej kategorii przyznano wyróżnienia dla Pauliny Wołoszyn (ZS Huta Stara B) i Klaudii Kowalczyk (SP 52 Częstochowa). W III grupie wiekowej (14-16 lat) I miejsce zajęła Partycja Puchała (ZS Wrzosowa). W IV kategorii wiekowej prace nie wpłynęły, natomiast spośród osób dorosłych I miejsce zajęły prace pani Urszuli Bednarek.
VI Konkurs Plastyczny „Szopka Bożonarodzeniowa” organizowany był przy współudziale GCKIiR, Parafii Rzymskokatolickiej we Wrzosowej oraz Starostwa Powiatowego w Częstochowie. Celem organizowania konkursu była popularyzacja i szerzenie wiedzy o polskich zwyczajach i obrzędach związanych z Bożym Narodzeniem. Konkurs odbywał się pod patronatem Wójta Gminy Poczesna. Na konkurs wpłynęło 11 prac, z których wśród dzieci ze szkół podstawowych najlepszą okazała się szopka wykonana przez Martę Pietrzak, Ewelinę Grzybowską, Magdalenę Zębik i Adriannę Żurek ze Szkoły Podstawowej nr 52 w Częstochowie.
II miejsce w tej kategorii zajęła uczennica SP w Hucie Starej B Joanna Zawada, a III miejsce zdobyła Wiktoria Dukat ze Szkoły Podstawowej w Nieradzie. Wśród młodzieży gimnazjalnej wszystkie nagrody i wyróżnienia trafiły do młodzieży z Gimnazjum z Wrzosowej: I miejsce przypadło Edycie Kulej, II Angelinie Kupce, natomiast wyróżnienia trafiły do Klaudii Kowalskiej oraz Damiana Jankowskiego i Pawła Cudaka. W pozostałych kategoriach prace nie wpłynęły.