logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Światowy Dzień Kangurowania

    z dnia: 2019-05-15
Wizyta ekipy TVN w Gminie Poczesna.
tvntvn

15 maja w sposób szczególny mówimy o akcji „Kangurowanie – skóra do skóry”. Jak wynika z przeprowadzonych przez specjalistów badań właściwy dotyk wpływa kojąco na maleńkiego człowieka i pomaga budować rodzicielską więź i bliskość. Działa także uspokajająco i terapeutycznie.

Gmina Poczesna gościła na swoim terenie ekipę TVN. W porannym programie „Dzień Dobry TVN”, w kilku wejściach „na żywo”, Dorota Gardias, przedstawiała prognozę pogody. Dziennikarka z zagrody gdzie mieszkają miniaturowe kangury przy trasie DK1, nawiązywała właśnie do Światowego Dnia Kangurowania. Przekonywała, że bliskość wywołana przez przytulanie (tak jak to dzieje się w przypadku kangurów, które swoje maleństwa noszą w znajdujących się na brzuchach torbach), jest nie tylko dobra dla noworodków i niemowlaków.

15 maja to także „zimna Zośka”, która ma zakończyć niepogodę w majowe dni. Tak też – jak zapewniała Dorota Gardias – ma być i w tym roku. Od 16 maja będzie coraz wiosenniej i coraz cieplej. Mniej opadów, a więcej słonecznych dni na niebie i w sercach.

Aneta Nawrot

 
tvntvn
tvntvn
tvntvn
tvntvn
tvntvn
tvntvn
tvntvn
tvntvn
tvn
tvn
tvn
tvn
tvn
tvn
tvn
tvn