logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Sztuka żywego słowa w Gminnym Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej

    z dnia: 2022-03-25
25 marca 2022 roku, w Gminnym Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej odbyły się eliminacje gminne XXXIII Regionalnych Spotkań z Poezją i Prozą „Wrażliwość na słowa”.
"Poezja jest światem przeżyć i refleksji.
Jest po trochu jak mówienie ludzkim językiem w dobie maszyn i komputerów.
Nie może jednak być zbyt mądra, bo nikt jej nie zrozumie".
(ks. Jan Twardowski)

 
Spotkania miały charakter konkursowy a ich celem było zainteresowanie dzieci i młodzieży sztuką żywego słowa oraz pielęgnowanie kultury języka i zamiłowania do literatury. Na przeglądzie obecny był Wójt Gminy Poczesna - Krzysztof Ujma oraz jury w składzie: Dorota Musiał – instruktor do spraw teatralnych i literackich ROK w Częstochowie, Beata Kaszyca – GCKIiR w Poczesnej.
Jury przeglądu podkreśliło wysoki poziom recytacji i ciekawy dobór repertuaru. Po wysłuchaniu 23 uczestników konkursu wyłonionych na drodze eliminacji gminnych jury zadecydowało, że nominacje do eliminacji powiatowych otrzymują:
RECYTACJA
w kategorii kl.I-III szkoły podstawowej:
1. Lilia Mielczarek - SP Huta Stara B
2. Jan Adamczyk - SP Huta Stara B
3. Gabriel Wawrzyńczak – SP Nierada
w kategorii kl.IV-VI szkoły podstawowej
1. Maja Matyla - SP Poczesna
2. Gabryela Markowska - SP Poczesna
3. Wiktoria Walentek – ZSP Słowik
w kategorii kl.VII-VIII szkół podstawowych
1. Barbara Górecka - SP Poczesna
2. Zuzanna Sitek - SP Huta Stara B
 
W kategorii klas I-III szkół podstawowych Piotr Dworak zdobył wyróżnienie – SP Poczesna, natomiast w kategorii klas IV-VI Tomasz Molenda –wyróżnienia - SP Poczesna.
Gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie powiatowym, który odbędzie się w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie (ul. Ogińskiego 13a) w dniu 5 kwietnia 2022, godzina 10.00, uczniowie klas I-III SP oraz uczniowie klas IV-VI 6 kwietnia 2022, godzina 10.00 uczniowie klas VII-VIII SP .
Iwona Skorupa
zdjęcia: Beata Kaszyca, Iwona Skorupa