logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Uroczyste otwarcie Sali Baletowej w Gminnym Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej

    z dnia: 2018-09-19
Balet pozytywnie wpływa na ciało, jak i na umysł. To połączenie nauki podstaw tańca klasycznego z zabawą. Ucząc się krótkich etiud tanecznych, dzieci poszerzają możliwości swojego ciała, uczą się dyscypliny ruchu oraz bawią się ruchem i muzyką.
 
19 września 2018 roku w Gminnym Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej, odbyło się uroczyste otwarcie Sali Baletowej. Na uroczystości obecni byli: Wójt Gminy Poczesna-Krzysztof Ujma, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Poczesna - Eulalia Błaszak, Sekretarz Gminy Poczesna -Renata Smędzik, Prezes Akcji Katolickiej - Anna Urbaniak, Rodzice,  członkowie grup tańca współczesnego : Iskierki-grupa baletowa, Błysk i najstarsza grupa Takt oraz instruktorzy -Paulina Peryga i Grzegorz Leonarcik. Dzisiaj byliśmy świadkami wielkiego wydarzenia- Święta Baletu, który rozbudza wrażliwość na piękno i estetykę ruchu. Po uroczystej ceremonii otwarcia nastąpił pokaz  i prezentacja najmłodszej grupy baletowej Iskierki. Zajęcia baletowe wpływają na ładną sylwetkę, wyrabiają nawyk prawidłowej postawy, poprawiają sprawność fizyczną. Są doskonałym wyborem dla osób,  które chcą aby ich dziecko poprzez taniec, muzykę i zabawę prawidłowo rozwijało się fizycznie i emocjonalnie. Balet kształtuje charakter, uczy samodyscypliny, a poprzez pracę w grupie ułatwia nawiązywanie nowych przyjaźni, wzmacnia siłę woli i koncentracji. Dzisiaj spełniły się nasze marzenia i powstało wyjątkowe miejsce w Gminie Poczesna - sala baletowa, która będzie służyć dzieciom ,młodzieży i dorosłym na zajęciach: baletu, tańca towarzyskiego, współczesnego i aerobiku. Sala powstała dzięki wsparciu Wójta Gminy Poczesna-Krzysztofa Ujmy i  Rodzicom . Każdy dołożył swoją cegiełkę w to magiczne miejsce. Teraz  na młodych tancerzy czeka piękna sala baletowa ale też ciężka praca na zajęciach. Jak mawiała bowiem słynna rosyjska balerina Galina Ułanowa- „talent to praca”. Niech mottem przewodnim dla wszystkich uczestników naszych zajęć staną się słowa Jana Pawła II skierowane do młodzieży: „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali”.
Iwona Skorupa