logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Usługi opiekuńcze

    z dnia: 2023-04-27
dla mieszkańców gminy Poczesna.
opiekaopieka
Gmina Poczesna podpisała ze Stowarzyszeniem Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej umowę, przedmiotem której jest świadczenie usług opiekuńczych dla mieszkańców gminy Poczesna w miejscu ich zamieszkania. Umowa trwać będzie do końca 2023 roku. Do zadań opiekuna należeć będzie pomoc w utrzymaniu higieny osobistej podopiecznego (mycie, ubieranie) karmienie, podawanie leków, przygotowanie posiłków.
Zgodnie z ustaleniami i podpisaną umową z takiej formy pomocy może skorzystać każdy z mieszkańców gminy Poczesna  - oczywiście jeśli wymaga tego sytuacja. Co trzeba zrobić, aby pomoc otrzymać? Należy zgłosić się do Ośrodka Pomocy Społecznej w Poczesnej ( ul. Wolności 2, w godz. urzędowania) i złożyć odpowiednie wniosek. Następnie pracownik socjalny przeprowadza wywiad środowiskowy i zostaje wydana decyzja ustalająca odpłatność. Zasady odpłatności za usługi opiekuńcze reguluje uchwała Rady Gminy w Poczesnej z dnia 7 marca 2003 roku, która określa kryteria dochodowe zwalniające mieszkańca z ponoszenia kosztów usługi opiekuńczej. Pełny koszt jednej godziny wynosi 60 zł.
Aneta Nawrot, Martyna Józefowska


zam. an