logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

    z dnia: 2023-11-22
powiatowe uroczystości odbyły się w tym roku 21 listopada w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bogumiłku.
gopsgops
Gminę Poczesna reprezentował Wójt Krzysztof Ujma, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Poczesnej Elżbieta Różycka oraz Grażyna Kociuba i Martyna Józefowska – pracownicy socjalni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Poczesnej.
Dzień Pracownika Socjalnego przypada na 21 listopada. Jest to święto nie tylko osób, które pracują w Ośrodkach Pomocy Społecznej, ale również wszystkich pracowników zatrudnionych w instytucjach pomocy.
Praca z ludźmi potrzebującymi, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej, których los nie oszczędza – jest nie tylko zajęciem bardzo trudnym, ale również mocno obciążającym. Od pracownika socjalnego wymaga się nie tylko wzorowego wykonywania swoich obowiązków ale również cierpliwości, wyrozumiałości, empatii. W otaczającym świecie coraz więcej jest problemowych zadań, działań którym może sprostać jedynie wykwalifikowany, profesjonalista.
          W Ośrodku w Bogumiłku, za ciężką, odpowiedzialną pracę dziękował pracownikom socjalnym, m.in. Starosta Powiatu Częstochowskiego – Krzysztof Smela. Były życzenia, listy gratulacyjne, ciepłe słowa.
Po części oficjalnej zaproszeni goście gromko oklaskiwali występy artystyczne wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Był również czas na rozmowy w kuluarach, podczas których dzielono się doświadczeniami, dyskutowano o nowych zadaniach stawianych przed pracownikami socjalnymi oraz o przyszłości tego zawodu.
Aneta Nawrot; fot. Martyna Józefowskazam. an
 
gopsgops
gopsgops
gopsgops
gopsgops
gopsgops
gops
gops
gops
gops
gops