Zakończyła się pierwsza tura
z dnia: 2018-10-23W pierwszej turze, która miała miejsce 21 października 2018 roku, kandydaci na Wójta gminy Poczesna otrzymali następujące wyniki:
-
Krzysztof Ujma - 3040
-
Robert Chądzyński - 1865
-
Maciej Kaźmierczak – 1221.
Ponieważ żaden z kandydatów nie otrzymał wyniku ponad 50 proc., kto zostanie Wójtem gminy Poczesna rozstrzygnie się w drugiej turze Wyborów Samorządowych 2018, która została zaplanowana na 4 listopada 2018 roku. Zapraszamy do wzięcia udziału.
W pierwszej turze Wyborów została natomiast wybrana Rada Gminy Poczesna. W jej skład weszli:
1. Agnieszka PIETRZAK – 303 (KWW Przyjazna Gmina Poczesna)
2. Halina SYNAKIEWICZ – 126 (KWW Współpraca i Rozwój Krzysztofa Ujmy)
3. Łukasz SZUMERA – 219 (KWW Przyjazna Gmina Poczesna)
4. Mateusz KOŁODZIEJ – 245 (KWW Przyjazna Gmina Poczesna)
5. Artur SOSNA – 140 (KWW Przyjazna Gmina Poczesna)
6. Wojciech OPIŁKA – 123 (KWW Współpraca i Rozwój Krzysztofa Ujmy)
7. Piotr BRZOZOWSKI – 132 (KKW SLD Lewica Razem)
8. Iwona CHOŁA – 257 (KWW Współpraca i Rozwój Krzysztofa Ujmy)
9. Tadeusz BAJDOR – 268 (KWW Współpraca i Rozwój Krzysztofa Ujmy)
10. Bożena DOBOSZ – 94 (KKW SLD Lewica Razem)
11. Waldemar KUCIA – 133 (KWW Współpraca i Rozwój Krzysztofa Ujmy)
12. Alicja ŁYKO – 241 (KWW Przyjazna Gmina Poczesna)
13. Anna WASIAK – 161 (KWW Młodość i Rozsądek w Gminie Poczesna)
14. Danuta WOŹNIAKOWSKA – 137 (KWW GM Poczesna Stabilność i Rozwój)
15. Michał MARKOWSKI – 109 (KWW Porozumienie Dla Powiatu Częstochowskiego)
Nowa Rada Gminy Poczesna rozpocznie swoją pracę po 16 listopada 2018 roku.
Poniżej podajemy również wyniki Wyborów - w poszczególnych okręgach - na radnych gminy Poczesna:
OKRĘG WYBORCZY nr 1
Agnieszka Pietrzak – 303
Teresa Chałupka – 134
Tomasz Skalski – 80
OKRĘG WYBORCZY nr 2
Mariusz Pawlik – 101
Halina Synakiewicz – 126
Robert Szymczyk – 65
Sławomir Zwolski – 46
OKRĘG WYBORCZY nr 3
Jakub Olszewski – 59
Łukasz Szumera – 219
Barbara Wąsińska – 83
Kamil Ociepa – 53
OKRĘG WYBORCZY nr 4
Mateusz Kołodziej - 245
Błaszak Eulalia - 186
Arkadiusz Stolarczyk – 99
OKRĘG WYBORCZY nr 5
Artur Sosna – 140
Grzegorz Sikora – 109
Dorota Strej – 114
OKRĘG WYBORCZY nr 6
Łukasz Strąk – 119
Wojciech Opiłka – 123
Małgorzata Pielka – 86
Jarosław Kmieć – 59
OKRĘG WYBORCZY nr 7
Piotr Brzozowski – 132
Joanna Śliwakowska – 67
Piotr Kowalkowski – 58
OKRĘG WYBORCZY nr 8
Łukasz Łagodziński – 64
Iwona Choła – 257
Janusz Pyziak – 118
OKRĘG WYBORCZY nr 9
Anna Sznober – 141
Tadeusz Bajdor – 268
Tomasz Mądrzak – 89
OKRĘG WYBORCZY nr 10
Bożena Dobosz – 94
Jolanta Knysak – 72
Anna Kukuła – 70
OKRĘG WYBORCZY nr 11
Alicja Delczyk – 97
Waldemar Kucia – 133
Agnieszka Opioła – 40
OKRĘG WYBORCZY nr 12
Alicja Łyko - 241
Ewa Synoradzka – 209
Andrzej Chruściel – 158
OKRĘG WYBORCZY nr 13
Monika Ślęzak – 140
Rafał Dobosz – 115
Anna Wasiak – 161
OKRĘG WYBORCZY nr 14
Felicja Wójcik – 58
Dariusz Kożuch – 104
Marian Kołodziej – 113
Arkadiusz Kamiński – 73
Danuta Woźniakowska - 137
OKRĘG WYBORCZY nr 15
Marta Kulawik - 101
Przemysław Zawadzki - 58
Arkadiusz Pyrkosz - 75
Michał Markowski – 109
red. an