Najpiękniejsza Palma Wielkanocna
z dnia: 2016-03-24
Po raz VII Zespół Szkół we Wrzosowej był organizatorem Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. „Najpiękniejsza Palma Wielkanocna”, który odbył się pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Częstochowskiego oraz Wójta Gminy Poczesna.
Konkurs skierowany był do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów w powiecie częstochowskim. Na konkurs wpłynęły 124 prace z 26 placówek i 6 gmin: Częstochowa, Poczesna, Janów, Kamienica Polska, Olsztyn, Kłomnice.16 marca 2016 r. komisja w składzie: Pani Anita Imiołek - Dyrektor GCKIiR w Poczesnej oraz Pan Janusz Koniecki - plastyk - wyłoniła zwycięzców konkursu.Nagrody ufundował Starosta Powiatu Częstochowskiego, Wójt Gminy Poczesna i Dyrektor Zespołu Szkół we Wrzosowej. Koordynatorem konkursu była Pani Agnieszka Całus.
Program artystyczny został przygotowany pod kierunkiem nauczycieli Pani Ewy Markowskiej i Pana Kamila Banacha. „Piękna nasza Polska cała” wyśpiewał Zespół Folklorystyczny „Wrzosowianie”, natomiast absolwentka naszej szkoły Karolina Kamińska, piosenką Grzegorza Tomczaka, przypomniała nam, że..
Ja to mam szczęście,
że w tym momencie
żyć mi przyszło, w kraju nad Wisłą…
Ja, to mam szczęście…
Mój kraj szczęśliwy, piękny, prawdziwy,
Ludzie uczynni, w sercach niewinni…
Mój kraj szczęśliwy
Ja, to mam szczęście…
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ogromny wkład pracy i piękne dzieła artystyczne. Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym, a opiekunom składamy wyrazy uznania za przekazywanie dzieciom i młodzieży rodzimej tradycji.
Składamy także serdeczne podziękowania wszystkim zaproszonym gościom: ks. Proboszczowi Zygmuntowi Jurczykowi, ks. Stanisławowi Rospondkowi, Januszowi Krakowianowi Naczelnikowi Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Częstochowskiego, Karolowi Ostalskiemu doradcy d/s organizacji pozarządowych Powiatu Częstochowskiego, Krzysztofowi Ujmie Wójtowi Gminy Poczesna, Pani Renacie Smędzik- Sekretarzowi Gminy Poczesna, Pani Anicie Imiołek Dyrektorowi GCKIiR w Poczesnej, dyrektorom i nauczycielom ze szkół powiatu częstochowskiego, uczniom i ich rodzicom, którzy uczestniczyli w podsumowaniu konkursu. Jesteśmy wdzięczni, że mimo swoich obowiązków poświęcili Państwo swój cenny czas i zaszczycili nas obecnością na uroczystości.
Lista nagrodzonych:
I. KATEGORIA WIEKOWA 4-6 lat
I MIEJSCE
IGA KRĘCIWILK
opiekun mgr Ewa Pietryka Przedszkole Publiczne w Hucie Starej „B”
II MIEJSCE
ALEKSANDRA KIJAK
opiekun mgr Jolanta Banasiak Przedszkole Publiczne we Wrzosowej:
III MIEJSCE
ZOFIA WASIAK
opiekun mgr Ewa Korczak Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika we Wrzosowej
III MIEJSCE
IGA LAMCH
opiekun mgr Małgorzata Wiśniewska-Cabała Przedszkole Publiczne w Hucie Starej „A”
WYRÓŻNIENIA:
Franciszek Szewczyk
opiekun mgr Małgorzata Kiper Przedszkole Publiczne we Wrzosowej
Przemek Strączyński
opiekun mgr Mariola Kuśmierska Szkoła Podstawowa w Turowie
Zuzanna Chałupka
opiekun mgr Magdalena Magiera Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK im. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Częstochowie
II. KATEGORIA WIEKOWA 7-10 lat
I MIEJSCE
KACPER WOŹNIAK
opiekun mgr Urszula Olesiak Zespół Szkół nr 2 im. Polskich Noblistów w Częstochowie SP nr 15
II MIEJSCE
DOMINIKA WYRZYKOWSKA
opiekun mgr Joanna Jakubowska Sz Podstawowa im. Św. Jana de La Salle w Częstochowie
III MIEJSCE
WIKTORIA STĘPIEŃ
opiekun mgr Grażyna Bednarek SP nr 21 im. Ks. St. Konarskiego w Częstochowie
III MIEJSCE
KAROLINA SZTANDERA
opiekun mgr Joanna Miodek Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK im. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Częstochowie
WYRÓŻNIENIA:
Blanka Godala
opiekun mgr Sylwia Jura Szkoła Podstawowa nr 29 im. Królowej Jadwigi w Częstochowie
Kajetan Kuśnierczyk
opiekun mgr Nina Kazimierczak SP im. Henryka Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej
Alicja Dobrzańska
opiekun mgr Katarzyna Drelich SP nr 26 im. Tadeusza Kościuszki w Częstochowie
Kaja Bąbel
opiekun mgr Małgorzata Ciuraszkiewicz SP nr 34 im. Aleksandra hr. Fredry Cz-wa
Monika i Patrycja Tarnowskie
opiekun mgr Renata Sośnica Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika we Wrzosowej
Igor Kaim
opiekun mgr Joanna Zjawiona Zespół Szkół w Hucie Starej „B”
Pola Rudolf i Nikola Nowak
opiekun mgr Barbara Wąsińska Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
Alicja Całus
opiekun mgr Iwona Pidzik Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
III. KATEGORIA WIEKOWA 11-13 lat
I MIEJSCE
ALICJA KĘDZIA
opiekun mgr Sylwia Rogacz Szkoła Podstawowa w Nieradzie
I MIEJSCE
JAKUB SŁUŻAŁEK
opiekun mgr Sylwia Rogacz Szkoła Podstawowa w Nieradzie
II MIEJSCE
ŁUKASZ PARAFINIUK
opiekun mgr Magdalena Dróżdż – Korbyla S.p. im. M. Kopernika we Wrzosowej
III MIEJSCE
MIKOŁAJ SZCZĘSZEK
opiekun mgr Edyta Kundzicz S.P. im. Henryka Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej
WYRÓŻNIENIA:
Filip Kożuch
opiekun mgr Anna Wasiak Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika we Wrzosowej
Maria Korbyla
opiekun mgr Agnieszka Porębińska Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika we Wrzosowej
Julia Kołodziej opiekun mgr Magdalena Dróżdż-Korbyla SP im. M. Kopernika we Wrzosowej
IV. KATEGORIA WIEKOWA 14-16 lat
I MIEJSCE
MILENA KUŚMIERSKA
opiekun mgr Aleksandra Kubicka Gimnazjum im. Kaspra Karlińskiego w Olsztynie
II MIEJSCE
MACIEJ WIĘCŁAWIK
opiekun mgr Edyta Kundzicz Zespół Szkół w Kamienicy Polskiej, Gim im. A. Osieckiej
II MIEJSCE
NATALIA MAJORCZYK
opiekun Mirosława Cichoń Gimnazjum nr 8 im. Polskich Olimpijczyków w Częstochowie
III MIEJSCE
ANNA MASTALERZ
opiekun mgr Magdalena Hadaś Gimnazjum im. J. Kochanowskiego we Wrzosowej
WYRÓŻNIENIA:
Daria Dziubek
opiekun mgr Magdalena Kos – Jafra, Zespół Szkół im. K. Makuszyńskiego w Skrzydlowie
Martyna Nalewajka
opiekun mgr Anna Wiśniewska–Włoch, Gimnazjum im. J. Kochanowskiego we Wrzosowej
Tomasz Konieczny
opiekun mgr Katarzyna Pulcer, Gimnazjum nr 12 im. Jana Matejki w Częstochowie
20 marca 2016 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Uroczystość rozstrzygnięcia konkursu i wręczenia nagród, została powiązana z wyjątkowym jubileuszem - 1050 rocznicy przyjęcia przez władcę Polski - Mieszka I chrztu świętego z rąk Czechów, kluczowego dla historii Polski wydarzenia.
Słowami Jana Nepomucena Kamińskiego „Wszędzie można ojczyźnie zostać pożytecznym, czy to pod wiejską strzechą, czy w mieście stołecznym. Ten się tylko ma prawo zwać obywatelem, u kogo dobro kraju jest najwyższym celem” uczniowie kl. V Zespołu Szkół we Wrzosowej zwrócili się do zgromadzonych w Kościele Parafialnym w czasie podsumowania Powiatowego Konkursu na „Najpiękniejszą palmę wielkanocną”.Program artystyczny został przygotowany pod kierunkiem nauczycieli Pani Ewy Markowskiej i Pana Kamila Banacha. „Piękna nasza Polska cała” wyśpiewał Zespół Folklorystyczny „Wrzosowianie”, natomiast absolwentka naszej szkoły Karolina Kamińska, piosenką Grzegorza Tomczaka, przypomniała nam, że..
Ja to mam szczęście,
że w tym momencie
żyć mi przyszło, w kraju nad Wisłą…
Ja, to mam szczęście…
Mój kraj szczęśliwy, piękny, prawdziwy,
Ludzie uczynni, w sercach niewinni…
Mój kraj szczęśliwy
Ja, to mam szczęście…
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ogromny wkład pracy i piękne dzieła artystyczne. Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym, a opiekunom składamy wyrazy uznania za przekazywanie dzieciom i młodzieży rodzimej tradycji.
Składamy także serdeczne podziękowania wszystkim zaproszonym gościom: ks. Proboszczowi Zygmuntowi Jurczykowi, ks. Stanisławowi Rospondkowi, Januszowi Krakowianowi Naczelnikowi Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Częstochowskiego, Karolowi Ostalskiemu doradcy d/s organizacji pozarządowych Powiatu Częstochowskiego, Krzysztofowi Ujmie Wójtowi Gminy Poczesna, Pani Renacie Smędzik- Sekretarzowi Gminy Poczesna, Pani Anicie Imiołek Dyrektorowi GCKIiR w Poczesnej, dyrektorom i nauczycielom ze szkół powiatu częstochowskiego, uczniom i ich rodzicom, którzy uczestniczyli w podsumowaniu konkursu. Jesteśmy wdzięczni, że mimo swoich obowiązków poświęcili Państwo swój cenny czas i zaszczycili nas obecnością na uroczystości.
Lista nagrodzonych:
I. KATEGORIA WIEKOWA 4-6 lat
I MIEJSCE
IGA KRĘCIWILK
opiekun mgr Ewa Pietryka Przedszkole Publiczne w Hucie Starej „B”
II MIEJSCE
ALEKSANDRA KIJAK
opiekun mgr Jolanta Banasiak Przedszkole Publiczne we Wrzosowej:
III MIEJSCE
ZOFIA WASIAK
opiekun mgr Ewa Korczak Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika we Wrzosowej
III MIEJSCE
IGA LAMCH
opiekun mgr Małgorzata Wiśniewska-Cabała Przedszkole Publiczne w Hucie Starej „A”
WYRÓŻNIENIA:
Franciszek Szewczyk
opiekun mgr Małgorzata Kiper Przedszkole Publiczne we Wrzosowej
Przemek Strączyński
opiekun mgr Mariola Kuśmierska Szkoła Podstawowa w Turowie
Zuzanna Chałupka
opiekun mgr Magdalena Magiera Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK im. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Częstochowie
II. KATEGORIA WIEKOWA 7-10 lat
I MIEJSCE
KACPER WOŹNIAK
opiekun mgr Urszula Olesiak Zespół Szkół nr 2 im. Polskich Noblistów w Częstochowie SP nr 15
II MIEJSCE
DOMINIKA WYRZYKOWSKA
opiekun mgr Joanna Jakubowska Sz Podstawowa im. Św. Jana de La Salle w Częstochowie
III MIEJSCE
WIKTORIA STĘPIEŃ
opiekun mgr Grażyna Bednarek SP nr 21 im. Ks. St. Konarskiego w Częstochowie
III MIEJSCE
KAROLINA SZTANDERA
opiekun mgr Joanna Miodek Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK im. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Częstochowie
WYRÓŻNIENIA:
Blanka Godala
opiekun mgr Sylwia Jura Szkoła Podstawowa nr 29 im. Królowej Jadwigi w Częstochowie
Kajetan Kuśnierczyk
opiekun mgr Nina Kazimierczak SP im. Henryka Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej
Alicja Dobrzańska
opiekun mgr Katarzyna Drelich SP nr 26 im. Tadeusza Kościuszki w Częstochowie
Kaja Bąbel
opiekun mgr Małgorzata Ciuraszkiewicz SP nr 34 im. Aleksandra hr. Fredry Cz-wa
Monika i Patrycja Tarnowskie
opiekun mgr Renata Sośnica Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika we Wrzosowej
Igor Kaim
opiekun mgr Joanna Zjawiona Zespół Szkół w Hucie Starej „B”
Pola Rudolf i Nikola Nowak
opiekun mgr Barbara Wąsińska Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
Alicja Całus
opiekun mgr Iwona Pidzik Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
III. KATEGORIA WIEKOWA 11-13 lat
I MIEJSCE
ALICJA KĘDZIA
opiekun mgr Sylwia Rogacz Szkoła Podstawowa w Nieradzie
I MIEJSCE
JAKUB SŁUŻAŁEK
opiekun mgr Sylwia Rogacz Szkoła Podstawowa w Nieradzie
II MIEJSCE
ŁUKASZ PARAFINIUK
opiekun mgr Magdalena Dróżdż – Korbyla S.p. im. M. Kopernika we Wrzosowej
III MIEJSCE
MIKOŁAJ SZCZĘSZEK
opiekun mgr Edyta Kundzicz S.P. im. Henryka Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej
WYRÓŻNIENIA:
Filip Kożuch
opiekun mgr Anna Wasiak Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika we Wrzosowej
Maria Korbyla
opiekun mgr Agnieszka Porębińska Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika we Wrzosowej
Julia Kołodziej opiekun mgr Magdalena Dróżdż-Korbyla SP im. M. Kopernika we Wrzosowej
IV. KATEGORIA WIEKOWA 14-16 lat
I MIEJSCE
MILENA KUŚMIERSKA
opiekun mgr Aleksandra Kubicka Gimnazjum im. Kaspra Karlińskiego w Olsztynie
II MIEJSCE
MACIEJ WIĘCŁAWIK
opiekun mgr Edyta Kundzicz Zespół Szkół w Kamienicy Polskiej, Gim im. A. Osieckiej
II MIEJSCE
NATALIA MAJORCZYK
opiekun Mirosława Cichoń Gimnazjum nr 8 im. Polskich Olimpijczyków w Częstochowie
III MIEJSCE
ANNA MASTALERZ
opiekun mgr Magdalena Hadaś Gimnazjum im. J. Kochanowskiego we Wrzosowej
WYRÓŻNIENIA:
Daria Dziubek
opiekun mgr Magdalena Kos – Jafra, Zespół Szkół im. K. Makuszyńskiego w Skrzydlowie
Martyna Nalewajka
opiekun mgr Anna Wiśniewska–Włoch, Gimnazjum im. J. Kochanowskiego we Wrzosowej
Tomasz Konieczny
opiekun mgr Katarzyna Pulcer, Gimnazjum nr 12 im. Jana Matejki w Częstochowie